DĚTI

Ústní voda pro děti

Ústní voda pro děti article banner
SDÍLEJTE

Výhody používaní ústní vody u starších dětí

Starší děti a dospívající mohou vyjádřit zájem o ústní vodu jako prostředek na osvěžení dechu. Prospěšná pro ně může být také ústní voda s fluoridem. Ústní voda s obsahem fluoridu je obzvláště vhodná u starších dětí, které mají rovnátka, protože vyplachování touto vodou může pomoci chránit zuby před bakteriemi zubního plaku, které produkují kyselinu a mohou se hromadit pod zámky rovnátek.

Malé děti by ústní vodu neměly používat

Obecně platí, že malé děti by ústní vodu používat neměly, protože se jim může stát, že ji spolknou. Děti ve věku od 6 do 12 let by měly používat ústní vodu pouze pod přísným dohledem dospělé osoby. A Děti mladší šesti let by neměly používat ústní vodou s obsahem fluoridu, protože nadměrné vystavení fluoridu u dětí, jejichž zuby nejsou plně vyvinuté, může vést k fluoróze – neškodným ale nevzhledným skvrnám nebo pruhům na zubech.

Ústní voda bezpečná pro děti

Rodiče, kteří mají obavy, že ústní vody obsahují alkohol, mohou najít různé produkty bez obsahu alkoholu, které jsou při osvěžování dechu stejně účinné. Existují také ústní vody s fluoridem, které alkohol neobsahují. Znepokojují vás chemikálie? Ať už vaše dítě používá jakýkoliv typ ústní vody, nezapomeňte mu připomínat, že ústní voda, dokonce ani fluoridová, nenahrazuje pravidelnou ústní hygienu spočívající v čištění zubů dvakrát denně a každodenním používání zubní nitě.