DĚTI

Aby zubní hygiena bavila i děti a náctileté

SDÍLEJTE

Aby zubní hygiena děti bavila

Jak děti rostou, stále více si uvědomují, že se jejich tělo mění. A to zahrnuje i jejich ústa. Mezi problémy náctiletých patří ostatně také rovnátka, zápach z úst a skvrny na zubech. Oral-B vám pomůže vytvořit pro vaše náctileté ten správný postup péče o ústní dutinu tak, aby zohledňoval jejich obavy a životní styl.

Aby zubní hygiena bavila i dûti a náctileté

Děti a náctiletí milují nejrůznější technologické vychytávky, takže pro používání zubní nitě s elektrickou rukojetí jsou těmi nejvhodnějšími kandidáty. Zubní nitě na elektrické rukojeti jsou praktickou pomůckou i pro starší lidi, kteří mají při manipulaci s vlastní nití potíže. Pro děti a náctileté ale může být takový nástroj především „cool“, což je bude k jeho používání motivovat. Také elektrické zubní kartáčky mohou péči o ústní dutinu dětem a náctiletým zatraktivnit. A nezapomeňte dětem připomenout, že běžnou zubní nit mohou nosit s sebou do školy a nit na elektrické rukojeti naopak používat večer nebo ráno doma podle toho, kdy si na ni spíše vzpomenou.

Některé elektrické rukojeti se zubní nití mají ergonomický tvar a stejně jako elektrické zubní kartáčky je najdete v celé řadě variant a velikostí. Důležité je, aby si děti zubní nit na rukojeti vybíraly samy. Když se jim bude líbit, budou ji také spíš používat. Stejně jako elektrický zubní kartáček stimuluje zubní nit na elektrické rukojeti dásně, čímž může pomáhat podporovat jejich zdraví. Zubní nit na elektrické rukojeti mohou používat i menší děti, ale měly by být pod dohledem dospělého.

Zubní nit na elektrické rukojeti je praktickou pomůckou také pro děti a náctileté, kteří mají rovnátka. Usnadňuje totiž zavádění zubní nitě pod hlavní drátky rovnátek. Zavaděč zubní nitě vypadá jako jehla a podobně i funguje: nit navléknete do oka a protáhnete zavaděč pod drátkem. Upozornění pro dospělé: zavaděče zubní nitě fungují dobře také u zubů s můstky.