DOSPĚLÍ

Výhody správné ústní hygieny

SDÍLEJTE

Cena stomatologických zákroků

Pokud se u vás v důsledku zubního kazu a onemocnění dásní rozvinou komplikace, je možné, že budete muset platit nemálo nejen za výplně nebo korunky, ale také hradit nákladnější a komplikovanější zákroky, jako je např. ošetření zubních kanálků nebo chirurgická extrakce poškozeného zubu a jeho náhrada implantátem.

Výhody správné ústní hygieny

Ceny se liší

Ceny stomatologických zákroků se liší. Cena ošetření zubního kanálku může například záviset na umístění zubu a počtu kanálků v zubu, které potřebují ošetřit.

Cena ústní hygieny

Ve srovnání s tím je cena základní ústní hygieny a prevence zanedbatelná. Zubní kartáček byste měli měnit za nový každé tři měsíce nebo dříve, pokud se opotřebuje. Jeho pořizovací cena každopádně není vysoká. Totéž platí o zubní niti, ať už preferujete speciální nebo standardní.

Na co nezapomínat

Nezapomínejte, že vaše zdravotní pojištění pokrývá většinou jednu preventivní prohlídku za šest měsíců. Pravidelné prohlídky většinou plně hradí zdravotní pojišťovna. Zubního lékaře je nutné navštěvovat pravidelně, i když si nemyslíte, že byste měli se zuby nebo ústní hygienou jakékoliv potíže. Jen tak lze odhalit potenciální problémy a předejít tak finančně nákladným zákrokům. Pamatujte, že zubní lékař je v oblasti péče o zdraví vaší ústní dutiny vaším partnerem. Nezapomeňte ho informovat o lécích, které užíváte, a změnách svého zdravotního stavu, aby bylo možné vaši ústní hygienu přizpůsobit podle vašich potřeb. Některé typy léků (včetně antidepresiv nebo některých léků na srdce) zvyšují riziko zánětu dásní. Jakmile začnete brát nové léky, nezapomeňte proto informovat svého zubního lékaře, i kdybyste se domnívali, že to na zdraví vaší ústní dutiny žádný vliv mít nebude.