Bělení zubů

Jak funguje bělení zubů

Image - Article Hero - Jak funguje bělení zubů article banner
SDÍLEJTE

Bělení zubů se provádí dvěma způsoby. Prvním z nich je odstraňování skvrn z vnějších vrstev zubů a pod povrchem zubní skloviny. Druhým je předcházení tvorbě nových skvrn. Bělejších zubů lze dosáhnout odstraňováním skvrn, bělením skvrn a ochranou před vznikem skvrn.

Jak funguje odstraňování skvrn ze zubů

Skvrny se z vnější vrstvy zubu odstraňují chemickými i mechanickými postupy, jako je například obrušování a chemické narušování skvrn. Tyto postupy ničí nebo narušují skvrnu ve vnější vrstvě skloviny a výsledkem jsou zářivější a bělejší zuby.

K odstranění odolných skvrn, které se vytvářejí pod zubní sklovinou, je nutné bělení. Bělení je chemický proces, při kterém se díky oxidaci molekul skvrny odstraňuje barva. Způsoby chemického bělení zubů se liší podle koncentrace peroxidu vodíku, což je bělicí činidlo. Lze tak regulovat, jak moc bílý má úsměv být.

K metodám bělení zubů patří profesionální ošetření u zubního lékaře, bělicí zubní pasta, bělicí pásky nebo systémy domácího bělení.

Jaké jsou příčiny skvrn na zubech?

Skvrny na zubech mají řadu různých příčin. Abyste měli stále zářivý a krásný úsměv, pokuste se vyhýbat jídlům a aktivitám, které vznik skvrn na zubech způsobují. K těmto aktivitám patří konzumace určitých jídel a nápojů, kouření, nedostatečná ústní hygiena a některé nemoci. Pokud si přesto něco z výše uvedeného dopřejete, nezapomeňte si potom vždy co nejrychleji vyčistit zuby.

Zdravější a bělejší úsměv, který dodává sebedůvěru, vám zajistí zubní pasta Blend-a-med 3D White.

Jaký je nejlepší způsob bělení zubů?

Pokud přemýšlíte nad bělením zubů, máte na výběr řadu možností. Od profesionálního ošetření u zubního lékaře po domácí systémy bělení – vybírat můžete ze široké nabídky způsobů. Zde je několik faktorů, nad nimiž se můžete zamyslet:

1. Která z možností vám nabídne ty nejlepší výsledky?

Naše kompletní řada bělicích zubních past vám umožňuje vybrat si stupeň vybělení, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Naším dosud nejpokrokovějším produktem pro bělení je pasta 3D White Brilliance. Díky jejímu rozjasňujícímu komplexu a bělicím a čisticím mikrosložkám bude váš úsměv oslnivě bílý a zářivě čistý.

Naše bělicí pásky jsou k dispozici v různé formě a umožňují vybrat si právě takový stupeň bělení, který bude pro vás fungovat nejlépe. Naše řada bělicích pásků má různé formy od šetrné pro ty, kteří s bělením teprve začínají nebo kteří mají citlivé zuby, až po expresní hodinovou pro ty, kteří chtějí okamžitý a výrazný výsledek.

Naše nejpokrokovější bělicí kúra nabízí stejné výsledky jako profesionální procedura bělení zubů v hodnotě 13 000 Kč a obsahuje exkluzivní technologii FlexFit, která se přizpůsobí vašemu úsměvu.

2. Která z možností se postará o zdraví i krásu vašich zubů?

Naše zubní pasty nabízejí širokou řadu možností od pokrokového bělení po šetrné ošetření. Naše zubní pasta 3D White Luxe Lustrous Shine odstraňuje až 90 % povrchových skvrn a současně posiluje a obnovuje zubní sklovinu. Obsahuje fluorid a pomáhá také bojovat proti zubnímu kameni a zubnímu kazu, takže zajišťuje nejen bělejší, ale také zdravější úsměv.

Všechny naše bělicí pásky používají stejné bělicí činidlo bezpečné pro zubní sklovinu, jako používají zubní lékaři. Získáte tedy skvělé výsledky i zdravý úsměv. Naše kompletní řada zubních past odstraňuje každý den ze zubů povrchové skvrny i nahromaděný zubní plak. Naše víceúčelová ústní voda také pomáhá chránit zuby před vznikem skvrn do budoucna, takže je s ní ústní hygiena kompletní.

Je důležité porozumět rizikům domácího bělení, zejména pokud si směsi k bělení připravujete sami. Nejčastějším rizikem těchto domácích procedur je poškození zubní skloviny. Používání přírodních potravin, jako jsou jahody nebo pomerančová kůra, a také používání jedlé sody v jakékoliv formě může podráždit dásně a oslabit zubní sklovinu. Při bělení zubů je nejlepší používat volně prodejné výrobky, jako například 3D White, abyste předešli poškození svého zdraví.

Pro bělejší úsměv doporučujeme používat zubní pastu Blend-a-Med 3D White Fresh, Cool Water.

Budete-li používat kompletní řadu výrobků 3D White, můžete si udržet zdravější ústní dutinu i zářivý bílý úsměv.