Oral- B Ústní voda

Jaká ústní voda je pro vaši ústní hygienu nejlepší?

Image - Article Hero - Jaká ústní voda je pro vaši ústní hygienu nejlepší? article banner
SDÍLEJTE

Na trhu existují různé typy ústních vod. Pokud budete vědět, v čem se liší, dokážete si pro sebe vybrat tu nejvhodnější.

Typy ústních vod

Ústní voda

Ústní vody osvěžují dech a pomáhají odstraňovat zbytky jídla. Nelze je ovšem považovat za náhradu pravidelného čištění dvakrát denně a každodenního používání zubní nitě. Většina standardních běžně dostupných ústních vod obsahuje složky pro osvěžení dechu, neobsahuje ale fluorid, pokud není na etiketě uvedeno jinak.

Ústní voda s obsahem fluoridu

Fluoridová ústní voda chrání zuby před kyselinami, které vytvářejí bakteriální plak. Fluorid ve fluoridové ústní vodě proniká do skloviny zubů a chrání je před vznikem zubních kazů. Nenahrazuje však čištění zubů dvakrát denně a každodenní používání zubní nitě.

Ústní voda s obsahem chlorhexidinglukonátu

Ústní vody s obsahem chlorhexidinglukonátu jsou vysoce účinné léčebné prostředky, které jsou k dispozici jen na lékařský předpis. Většinou obsahují 0,12 % chlorhexidinglukonátu a 11,6 % alkoholu. Ve Spojených státech byly na trh uvedeny přípravky bez obsahu alkoholu, které jsou údajně stejně účinné jako přípravky s alkoholem. Ústní vody s obsahem chlorhexidinglukonátu jsou indikovány k používání mezi návštěvami zubního lékaře jako součást profesionálního programu léčby gingivitidy a obecně jsou považovány za zlatý standard léčebných ústních vod.

Zjistěte více o různých typech ústních vod ›

Jaká ústní voda je pro vás nejlepší?

Zařazení ústní vody do pravidelné péče o ústní dutinu vám pomůže osvěžit dech a zlepší celkové zdraví vaší ústní dutiny. Oral-B nabízí celou řadu ústních vod, z nichž můžete vybírat. Je důležité vědět, jaké máte možnosti, a co brát při výběru správné ústní vody v úvahu. Zde je několik faktorů, nad nimiž se můžete zamyslet:

Alkohol – ano či ne?

Alkohol najdete v mnoha typech ústních vod, které jsou na trhu k dispozici. Pokud máte malé děti, teenagery nebo pokud se léčíte ze závislosti na alkoholu, zvolte raději ústní vodu bez obsahu alkoholu, abyste předešli možným problémům. Oral-B doporučuje používání ústní vody Oral-B Pro-Health Clinical.

Citlivost

Lidem s citlivými zuby nebo lidem, kteří se zotavují po zákroku v ústní dutině, mohou některé složky v ústní vodě připadat příliš dráždivé. Zkuste použít ústní vodu bez alkoholu, která obsahuje složky jemnější a zklidňující pro zuby a dásně.

Kontrola zubního plaku

Některé ústní vody obsahují přísady působící proti zubnímu plaku. Pomáhají mít nejen pod kontrolou zápach z úst, ale předcházejí také tvorbě zubního plaku na zubech. Oral-B doporučuje používat ústní vodu Oral-B Pro-Health Multi-Protection.

Pro zdravější ústní dutinu a dlouhodobý svěží dech doporučujeme používat zubní pastu Blend-a-Med Complete 7+ White.

Prohlédněte si naši kompletní řadu ústních vod a vyberte si pro sebe tu pravou.

Zjistěte více o tom, jaká ústní voda je pro vás nejlepší ›