Zápach Z Úst

Co způsobuje zápach z úst?

 Co zpïsobuje zápach z úst article banner
SDÍLEJTE

Zápach z úst postihuje skoro každého, i když to možná každý nepřizná. Chronický zápach z úst (tzv. halitóza) může mít závažnější příčiny. Pokud se ale zápach objevuje pouze příležitostně, lze mu poměrně snadno předcházet správnou ústní hygienou.

Příčiny zápachu z úst

Ve většině případů způsobují zápach z úst bakterie v ústní1. Ty se mohou vytvářet na jazyku při nesprávném čištění, dehydrataci nebo pokud máte suchá ústa v důsledku konzumace léků, které omezují tvorbu slin. Pro udržení svěžího dechu a ochranu jazyka před bakteriemi však postačí dodržovat následující jednoduché kroky. Zjistěte, jak se zbavit zápachu z úst.

Způsoby, jak se chránit před zápachem z úst

  • Dvakrát denně si čistěte zuby po dobu dvou minut elektrickým zubním kartáčkem Oral-B, kterým odstraníte bakterie zubního plaku. Potom si vyčistěte také jazyk. Zvláštní pozornost věnujte kořeni jazyka, kde se nachází nejvíce bakterií způsobujících zápach z úst.

  • Používejte efektivně zubní nit, která vám pomůže z mezizubních prostor odstranit zbytky jídla. Pokud vám nejde snadno dosáhnout na zadní zuby, může vám pomoci držák dentální nitě.

  • Ukončete ústní hygienu vypláchnutím úst ústní vodou proti zápachu z úst, aby byla vaše ústní dutina co nejsvěžejší.

  • Pijte dostatek tekutin. Množství potřebných tekutin závisí na intenzitě vaší každodenní aktivity a množství léků, které by mohly způsobovat sucho v ústech.

  • Podporujte tvorbu slin žvýkáním žvýkaček bez cukru. Pastilky pro čerstvý dech jsou přechodným a méně doporučovaným řešením, protože po nich může v ústech zůstávat cukr.

  • Chronický zápach z úst může být symptomem vážnější nemoci, proto byste měli vyhledat odbornou pomoc lékaře.

  • Zjistěte, která jídla mohou způsobovat zápach z úst.

  • Snažte se omezovat aktivity, které mohou zápach z úst zhoršit, jako je například pití alkoholu nebo kouření.

Elektrické zubní kartáčky Oral-B přináší jistotu správné a důkladné každodenní péče o ústní dutinu. Připraveni na změnu? Najděte si ten správný elektrický zubní kartáček Oral-B.

http://www.dentalcare.com/en-US/dental-education/continuing-education/ce410/ce410.aspx?ModuleName=coursecontent&PartID=2&SectionID=13