Elektrické zubní kartáčky Oral-B

Jak vybrat zubní kartáček?

Image - Article Hero - Jak vybrat zubní kartáček? article banner
SDÍLEJTE

Jak vybrat zubní kartáček?

Jak si vybrat zubní kartáček? Někdy to není snadné. Máte na výběr celou řadu zubních kartáčků, takže může být těžké pochopit, co máte hledat. Dobrým začátkem je požádat o doporučení svého zubního lékaře nebo dentálního hygienistu.

Kromě toho pro vás máme několik obecných rad.

  • Malá kartáčková hlava a vlákna se správným designem: zvolte si zubní kartáček s malou kartáčkovou hlavou a designem vláken, který vám pomůže dosáhnout i na těžko přístupná místa v ústní dutině.

  • Měkká vlákna: zubní kartáček by měl mít měkká vlákna jemná k zubům a dásním.

  • Pohodlná rukojeť: řada zubních kartáčků má protiskluzovou úpravu rukojeti, takže je snadné je držet v ruce, i když jsou mokré. Design rukojeti řady zubních kartáčků Oral-B navíc vychází z výzkumu pěti způsobů, kterými lidé svůj zubní kartáček při čištění zubů drží.

Nezapomínejte, že k vysoké úrovni péče o ústní dutinu přispívá i pravidelná výměna zubních kartáčků. Podle klinických studií dokáže nový zubní kartáček odstranit až o 30 % více zubního plaku než zubní kartáček tři měsíce starý.*

*Výzkum s manuálním zubním kartáčkem s rovně střiženými vlákny

Jsou zkosená vlákna lepší než rovně střižená?

Vlákna zkosená v různých úhlech umožňují lepší kontakt s povrchem zubů v mezizubních prostorech a zubní plak lze snadněji odstranit i z těžko přístupných míst.