Elektrické zubní kartáčky Oral-B

Proč jsou elektrické zubní kartáčky lepší?

Proč jsou elektrické zubní kartáčky lepší? article banner
SDÍLEJTE

Vlastnosti elektrických zubních kartáčků

Jednoduše řečeno odstraňují akumulátorové (nebo také elektrické) zubní kartáčky zubní plak lépe než běžné manuální zubní kartáčky. A protože čištění zubů zajišťuje elektrický zubní kartáček sám, řada lidí považuje čištění s ním za snadnější než s běžným manuálním. Kromě toho mají elektrické zubní kartáčky k dispozici řadu nejrůznějších typů a funkcí, takže si snadno najdete zubní kartáček, který bude vyhovovat vašim konkrétním potřebám.

Špičkové odstraňování zubního plaku

Nezávislá studie z roku 2005 prokázala, že „Kartáčky, které pracovaly s oscilačně-rotačním pohybem, odstranily z dlouhodobého i krátkodobého hlediska více zubního plaku a efektivněji omezovaly zánět dásní než manuální zubní kartáčky... Žádné jiné elektrické zubní kartáčky se neprokázaly jako trvale lepší...“* Oral-B zavádí oscilačně-rotační technologii, při které vlákna zubního kartáčku obklopí každý zub, jako první už v roce 1991 a od té doby ji používá u své prémiové řady elektrických zubních kartáčků.

* Robinson PG, et al., Manual versus powered toothbrushing for oral health, The Cochrane Database of Systematic Reviews 2005; Issue 2. Tato studie nijak nepodporuje výrobky Oral-B, ani s nimi není jinak spojena.

Snadné používání

Běžným manuálním zubním kartáčkem musíte po zubech pohybovat vpřed a vzad ručně, elektrický zubní kartáček odvede čištění za vás. Stačí ho vést po ploše zubů. Řada lidí považuje tento způsob čištění zubů za jednodušší, jakmile si na něj zvyknou. Pro osoby trpící artritidou či jiným podobným onemocněním je čištění zubů pomocí elektrických zubních kartáčků zároveň méně bolestivé. Elektrické zubní kartáčky umožňují efektivnější čištění zubů také dětem, nezapomeňte však před použitím zkontrolovat věková doporučení.

Technologie a funkce

Elektrické zubní kartáčky mají tu nejmodernější technologii a řadu funkcí, takže vám některé z nich mohou dokonce pomoci zlepšit návyky v ústní hygieně. Většina z nich nabízí řadu praktických výhod, jako například držáky na zubní kartáček, úložní jednotky do koupelen nebo cestovní nabíječky. Mezi nejmodernější funkce patří:

  • Nejrůznější režimy čištění se specializací na citlivé zuby, bělení zubů nebo masáž dásní

  • Senzory tlaku, které vás upozorní, pokud při čištění příliš tlačíte

  • Časovače, které vám pomohou sledovat, jak dlouho si každý kvadrant ústní dutiny čistíte

  • Digitální upomínky na výměnu kartáčkové hlavy

  • Oscilačně-rotační technologie nebo sonická technologie

  • Více různých vyměnitelných kartáčkových hlav, takže si můžete vybrat design vláken, který preferujete