Elektrické zubní kartáčky Oral-B

Jak používat elektrický zubní kartáček?

How to brush teeth properly? article banner
SDÍLEJTE

Používání elektrického zubního kartáčku

Věřte tomu nebo ne, ale řada dětí ve školním věku si dnes moc ráda čistí zuby. A za tento pozitivní fenomén vděčíme vynálezu elektrického zubního kartáčku.

Elektrické zubní kartáčky se velmi snadno používají – i to je součástí jejich kouzla. A ačkoliv stojí o něco víc než manuální zubní kartáčky, jejich používání se může vyplatit.

Většina elektrických zubních kartáčků funguje na základě 5 000 a 30 000 pohybů za minutu, a proto trvá důkladné vyčištění zubů kratší dobu. Některé elektrické zubní kartáčky mají dokonce ještě větší výkon.

Na kartáčkovou hlavu elektrického zubního kartáčku stačí nanést zubní pastu a přiložit ji v 45stupňovém úhlu k linii dásní stejně jako při používání manuálního zubního kartáčku. Potom kartáček zapněte a pohybujte jím od jednoho zubu k druhému. Menší hlavy elektrických zubních kartáčků obvykle čistí zuby postupně po jednom, podle velikosti vašich zubů. Elektrickým zubním kartáčkem postupujte po přední straně zubů, pak po zadní straně zubů a nakonec vyčistěte všechny žvýkací plochy.

I s elektrickým zubním kartáčkem byste si měli čistit zuby asi dvě minuty, abyste si vyčistili opravdu každý zub. Po vyčištění zubů stačí kartáčkovou hlavu opláchnout vodou a nechat uschnout.