DĚTI

Výběr nejvhodnějšího elektrického zubního kartáčku pro děti

SDÍLEJTE

Přimět děti, aby si čistily zuby, může být náročný úkol, který často provázejí slzy, vztekání nebo přímo odmítání. Existuje však mnoho způsobů, jak z čištění zubů udělat zábavné dobrodružství, které vám pomůže vštípit dětem základy správné ústní hygieny už v raném věku. Nalezením toho nejlepšího zubního kartáčku pro děti, který se snadno používá a s nímž si mohou užít i spoustu zábavy, děti zároveň naučíte správným návykům v ústní hygieně, které jim vydrží po celý zbytek života.


Jak vybrat správný elektrický zubní kartáček

Kromě elektrických zubních kartáčků pro dospělé nabízí Oral-B také celou řadu dětských elektrických zubních kartáčků se speciálními funkcemi navrženými už pro děti od tří let. Elektrické zubní kartáčky Oral-B Stages Power nabízejí podobné pohyby kartáčku a časovač jako elektrické zubní kartáčky pro dospělé, jsou však k dostání v pestrých barvách a s motivy oblíbených hrdinů ©Disney, které do čištění dětských zoubků vnesou více zábavy. Tyto kartáčky také obsahují tyto úžasné funkce, díky nimž si děti čištění zubů snáze zamilují a začnou se zajímat o zdraví své ústní dutiny:

Jak vybrat správný elektrický zubní kartáček

1. Ergonomické rukojeti s měkkou protiskluzovou úpravou snadno padnou do každé dětské ruky.

2. Extra měkká vlákna a malá kartáčková hlava jsou navrženy speciálně pro malá ústa.

3. S postavami ©Disney, Star Wars™, LucasFilm Ltd.™, ©MARVEL, ©Disney/Pixar, které děti znají a milují, bude čištění zubů více bavit.

4. Interaktivní a zábavné prvky zvýší zájem dětí o proces čištění zubů na maximum:

  • Aplikace s časovačem Mickey Mouse přiměje 90 % dětí, aby si zuby čistily delší dobu. Během čištění budou děti odemykat nové postavy a za odměnu budou dostávat nálepky.

  • Chytlavé veselé melodie jim pomohou poznat, kdy kartáček přesunout na jinou oblast ústní dutiny (tato funkce je k dispozici pouze u elektrických zubních kartáčků řady Mickey).

Až budou vaše děti dostatečně staré, měli byste jim dovolit, aby se samy na výběru zubního kartáčku mohly podílet. Čím víc se samy do procesu zapojí, tím víc je bude čištění zubů bavit.

Jaký elektrický zubní kartáček je pro vaše dítě nejlepší

Každý z dětských zubních kartáčků Oral-B Stages (pro děti od tří let) je určen pro konkrétní věkovou skupinu dětí, kterým nabízí širokou paletu známých postaviček ©Disney, jako je například Mickey Mouse nebo Medvídek Pú, ale i postavy ze světa Star Wars™ a LucasFilm Ltd.™. Každá fáze ve vývoji zdravé ústní dutiny dítěte je důležitá, a proto řada zubních kartáčků Oral-B umí podporovat zábavu a zdravé návyky v ústní hygieně. Vybírat můžete ze široké nabídky manuálních zubních kartáčků pro batolata až po elektrické zubní kartáčky pro starší děti.

  • Oral-B pro nejmenší děti. Než svému dítěti koupíte jeho první elektrický zubní kartáček, který bude moci používat úplně samo, budete mu nejdříve muset čistit zuby vy. Začněte některým dětským manuálním kartáčkem Stage ©Disney s extra měkkými vlákny, který je určen pro malá a citlivá ústa dětí od čtyř měsíců do dvou let.

  • Manuální zubní kartáčky Oral-B Stages jsou určeny pro děti od dvou do čtyř let. V tomto věku byste na děti měli při čištění zubů ještě dohlížet a v případě potřeby jim občas chrup vyčistit sami, aby si osvojily správnou techniku.

  • U dětí starších tří let můžete přistoupit k pokročilejší fázi péče o ústní dutinu a dát dítěti elektrický zubní kartáček. Pomocí dětského elektrického zubního kartáčku můžete dětem pomoci ovládnout správnou ústní hygienu. Ačkoliv byste stále měli jejich počínání sledovat, můžete si být jistí, že jste pro své dítě položili základy správných návyků v ústní hygieně na celý jejich život.

  • Děti ve věku 8 až 12 let už by si měly čistit zuby pravidelně a zcela samy. V průběhu jejich vývoje jim připomínejte, že správné návyky v ústní hygieně si osvojily díky Oral-B Stages elektrickým zubním kartáčkům. Díky aplikaci Disney Magic Timer™ se čištění zubů pokaždé promění ve chvilku plnou kouzel.

Ať je čištění zubů pro děti zábava

Elektrické zubní kartáčky Oral-B pro děti jsou k dispozici v řadě působivých provedení, jejichž součástí jsou oblíbené postavy z dětských filmů. Čištění zubů děti mnohem více baví, pokud je přitom doprovází jejich milovaná kreslená postavička, a proto se na kartáčcích Oral-B setkávají se svými fiktivními kamarády doslova od plenek.

Elektrické zubní kartáčky se dětem dobře používají a pomohou vám i jim pečovat o jejich chrup už od nejútlejšího věku. Pokud navíc čištění zubů děti baví, zvyšuje se tím pravděpodobnost, že se správná ústní hygiena stane pevnou součástí jejich každodenního života.