Zubní Nit

Jak používat ústní sprchu?

Jak pouþívat ústní sprchu article banner
SDÍLEJTE

Význam používání ústní sprchy:

Všichni chápeme, jak důležité je si každý den čistit zuby. Je také důležité používat zubní nit, která se dostane i k odolnému zubnímu kameni a zbytkům jídla mezi zuby, jež by jinak mohly způsobit problémy s dásněmi. Každodenní čištění zubní nití tomu může zabránit. Ústní sprcha Oral-B, také označovaná jako ústní irigátor, je skvělým doplňkem zubní nitě.

Co je ústní sprcha?

Ústní sprcha je zařízení k vyplachování ústní dutiny, které navádí proud vody mezi zuby a dásně, odkud tak odstraňuje zbytky jídla, zubní plak a bakterie. V kombinaci s každodenním čištěním zubní nití zlepšuje ústní sprcha každodenní ústní hygienu. Navíc se jedná o jemný, ale efektivní způsob čištění korunek, rovnátek, můstků a zubních implantátů.

Jak používat ústní sprchu?

Použití ústní sprchy před čištěním zubů kartáčkem a zubní nití může uvolnit zbytky jídla a usnadnit jejich následné odstranění pomocí zubní nitě. Po čištění zubním kartáčkem a nití může ústní sprcha vypláchnout zbytky jídla z těžko přístupných míst. Používá se velmi snadno. Postupujte následujícím způsobem:

  1. Zajistěte zdroj vody – To může znamenat připojit ústní sprchu k vodovodnímu kohoutku nebo naplnit její nádobku vlažnou vodou.

  2. Vložte trysku do úst – Trysku vložte do úst, postupujte od stoliček a ústní sprchu držte spíše směrem od zubů a dásní než přímo proti nim. Je vhodné naklonit se nad umyvadlo, aby se voda po zapnutí nerozstřikovala, kam nechcete.

  3. Vyberte nastavení intenzity proudu vody a ústní sprchu zapněte – Na sprše je buď tlačítko zapnutí/vypnutí nebo přepínač pro nastavení intenzity proudu vody. Začněte nastavením nejnižší intenzity a postupně ji zvyšujte. Intenzita proudu vody by měla být co nejvyšší, ale jen do té míry, aby to nebylo nepříjemné. Můžete přivřít ústa, abyste zabránili rozstřikování vody, ale ujistěte se, že voda z úst stále odtéká do umyvadla.

  4. Postupujte podél linie dásní – od jednoho zubu ke druhému. Miřte proudem vody na linii dásní a do mezizubních prostor. Miřte na špičku zubu, základní linii dásně a mezery mezi jednotlivými zuby. Trysku držte u každého zubu přibližně dvě sekundy a postup opakujte z vnější i vnitřní strany všech zubů. Mělo by to trvat asi dvě minuty.

  5. Vyprázdněte nádobku – Po dokončení přístroj vypněte, sejměte trysku a vylijte zbývající vodu. Pokud v nádobce zůstane nějaká voda, mohou se v ní množit bakterie.

  6. Přístroj vyčistěte – Nezapomeňte po každém čištění propláchnout nádobku na vodu, aby bylo čištění hygienické.