ROVNÁTKA

Proč jsou ústní sprchy skvělé pro rovnátka?

Image - Proč jsou ústní sprchy skvělé pro rovnátka? article banner
SDÍLEJTE

Proč jsou ústní sprchy skvělé pro rovnátka?

Dokonce i bez rovnátek může být každodenní čištění zubů nití docela náročné. Když ale rovnátka máte, pravidelné čištění zubní nití může být opravdu problematické, zejména v okolí drátků a zámků, kde se často zachycují zbytky jídla. Pokud se zubní plak v okolí zámků pravidelně neodstraňuje, může to v ústní dutině způsobit řadu problémů, včetně onemocnění dásní. Ústní sprcha, která se také nazývá ústní irigátor, představuje v kombinaci s tradiční nití pro lidi s rovnátky skvělé řešení. Stlačená voda je jedním z nejlepších způsobů, jak odstranit jídlo z rovnátek, aniž byste si museli dělat starosti s provlékáním tradiční zubní nitě mezi zuby.

Vodní sprcha představuje v kombinaci s tradiční zubní nití to nejlepší řešení pro čištění mezizubních prostor, když máte rovnátka, a to hned z několika důvodů:

  • Pomáhá zabraňovat odvápňování 

    – neboli oslabování zubní skloviny – v důsledku usazování zubního plaku a působení kyselin, které vytvářejí na zubech mnohdy velmi citlivé bílé skvrny. K tomu často dochází, když má člověk problémy s čištěním určitých oblastí zubů pod rovnátky. Odvápnění se nedá napravit, takže prevence je velmi důležitá. Ústní sprcha se do těchto oblastí dostane snáze než klasické zubní nitě.

  • Snadnější než čištění zubní nití 

    – Čištění zubní nití může být u zubů s rovnátky obtížné. Ústní sprchy jsou mnohem jednodušším řešením a jsou skvělé pro uvolnění jídla zachyceného v rovnátkách a kolem nich.

Nejlepší ústní sprchy pro zuby s rovnátky?

ústní sprchou je čištění zubů s rovnátky mnohem snadnější. Ale jak při tak široké nabídce na trhu vědět, co si vybrat? Volba toho správného modelu závisí v konečném důsledku na vlastnostech, které nejlépe vyhovují vašim potřebám. Ústní sprchy s více režimy, jako jsou ty v nabídce Oral-B, jsou pro lidi s rovnátky ideální. Nastavitelné režimy – včetně jemného režimu pro lidi s citlivými dásněmi – umožňují přizpůsobit čištění tak, aby se při něm odstranily i zbytky jídla usazené v těžko dostupných místech pod rovnátky. Možnost nastavení proudu podle potřeby (režim On-Demand) navíc nabízí přesné, cílené čištění tlakem a pulzováním, které pomáhají odstraňovat zubní plak a zbytky jídla ze zámků a drátků. Ústní sprcha také stimuluje a masíruje dásně, čímž zlepšuje jejich zdraví.

Pokud se při nošení rovnátek nebudete správně starat o své zuby a dásně, hrozí vám řada problémů. Zuby můžete mít dokonale srovnané, ale dásně budou zarudlé, oteklé a krvácivé. Vystavujete se dokonce riziku onemocnění dásní. A nejen to. Na zubech se vám mohou vytvořit skvrny, které pokazí váš krásný úsměv. Ústní sprcha je ideálním doplňkem ústní hygieny, který pomáhá podporovat zdraví dásní a chránit vaše investice.