Proč Oral-B Zubní pasta?

Druhy zubních past

Druhy zubních past article banner
SDÍLEJTE

Jaký je pro vás nejlepší druh zubní pasty?

V současné době můžete mít pocit, že si z tak široké nabídky mnoha různých druhů zubních past v drogeriích a lékárnách nedokážete vybrat tu správnou. Mějte však na paměti, že nejlepší zubní pasta je taková, která vám bude vyhovovat natolik, že ji budete používat každý den.

Samozřejmě můžete kupovat i několik různých druhů, abyste je mohli obměňovat nebo aby vyhovovaly potřebám a chutím všech členů vaší rodiny. V současnosti jsou na trhu zubní pasty, které splňují potřeby ústní hygieny prakticky kohokoliv, a určitě nepochybíte, pokud si zakoupíte zubní pastu s pečetí Americké asociace zubních lékařů (ADA).

Některé zubní pasty však nabízí kromě běžného čištění zubů i speciální pozitivní účinky.

Druhy zubních past

Každý druh zubní pasty má své jedinečné pozitivní účinky. Mezi speciální druhy zubních past patří:

  • Antimikrobiální: Antimikrobiální zubní pasty mohou obsahovat fluorid cínatý, což je účinné antibakteriální činidlo, které pomáhá v boji proti vzniku zubního kazu a s přecitlivělostí zubů.

  • Prevence zubního kamene: Zubní pasty zaměřené na prevenci vzniku zubního kamene mohou obsahovat pyrofosforečnan sodný, který zabraňuje tvorbě zubního kamene na povrchu zubů, nebo – což je ještě lepší – hexametafosfát sodný, který působí preventivně proti vzniku zubního kamene a skvrn nad linií dásní. Pokud však už zubní kámen máte, pasty pro prevenci vzniku zubního kamene ho odstranit nedokážou – budete potřebovat profesionální čištění u zubního lékaře.

  • Bělení: Bělicí zubní pasty obsahují chemické nebo abrazivní přísady, které pomáhají odstraňovat skvrny na zubech a/nebo zabraňovat jejich vzniku. Pravidelné používání bělicí zubní pasty může omezit viditelnost skvrn a vaše zuby budou vypadat bělejší.