Proč Oral-B Zubní pasta?

Nejlepší zubní pasta roku 2017: Vyberte pro sebe správný typ

SDÍLEJTE

Jaká zubní pasta je pro vás nejlepší? V současnosti existují na trhu desítky různých zubních past, takže pro vás může být výběr v obchodech příliš nepřehledný. Odpověď je jednoduchá: na celém trhu neexistuje jediná zaručeně nejlepší zubní pasta. Najdete celou řadu různých typů past, které budou vyhovovat vašim individuálním potřebám a chutím. Mějte však na paměti: nejlepší značka zubní pasty pro vás je ta, která se vám líbí a která zároveň efektivně pomáhá předcházet jakýmkoliv problémům, které máte.

Samozřejmě můžete koupit řadu různých zubních past, které budou vyhovovat potřebám a chutím členů vaší rodiny. V současnosti jsou na trhu zubní pasty, které splňují potřeby v ústní hygieně prakticky kohokoliv, jako jsou např. zubní pasty pomáhající s prevencí vzniku zubního plaku, problémů s dásněmi, zubního kazu, opotřebení zubní skloviny a zapáchajícího dechu. Existují také zubní pasty, které svým složením ulevují od bolesti citlivých zubů, nebo speciální pasty s kosmetickými účinky, jakým je například bělení.

Řada zubních past nabízí kromě běžného čištění zubů i konkrétní speciální účinky, nebo dokonce jejich kombinaci, například bělení zubů a prevenci vzniku zubního kamene. Vždy si pečlivě přečtěte informace na obalu zubní pasty, abyste si koupili tu, která bude vyhovovat vašim osobním potřebám.

Výhody speciálních zubních past

 • Antimikrobiální účinky. Antimikrobiální zubní pasty mohou obsahovat fluorid cínatý, což je účinná antibakteriální látka, která kromě čištění zubů pomáhá i v boji proti vzniku zubního kazu a s citlivostí zubů. Pokud používáte zubní pastu, kterou vám doporučil váš zubní lékař, bude to s velkou pravděpodobností antimikrobiální zubní pasta.

 • Prevence zubního kamene. Zubní pasty zaměřené na prevenci vzniku zubního kamene mohou obsahovat difosfáty, které zabraňují tvorbě zubního kamene na zubech. Ještě účinnější látkou je hexametafosfát sodný, který je velmi efektivní při prevenci zubního kamene a skvrn. Pokud však už zubní kámen máte, pasty pro prevenci vzniku zubního kamene ho neodstraní. Budete potřebovat profesionální vyčištění od zubního lékaře/ dentálního hygienisty.

 • Ostatní: K dostání je však ještě spousta dalších zubních past, včetně těch, které pomohou s péčí citlivé zubybělí zuby, osvěžují dech nebo jsou speciálně určeny pro děti.

Zubní pasty, které doporučují odborníci na ústní hygienu Blend-a-med

Jak ale poznat, která zubní pasta je pro vás ideální, když jich je na trhu tolik? Níže vám představíme některé z nejlepších zubních past na trhu, které doporučují i odborníci na ústní hygienu. Zubní pasty Blend-a-med patří mezi ty, které zubní lékaři a dentální hygienisté doporučují nejčastěji. Blend-a-med nabízí širokou paletu zubních past různých chutí, takže existuje celkem vysoká pravděpodobnost, že si mezi nimi vyberete.

Mezi nejdoporučovanější zubní pasty Blend-a-med patří Blend-a-med Pro-Expert, zubní pasta s fluoridem a antimikrobiálními účinky, která dle klinických testů chrání všechny oblasti, na které se zubní lékaři zaměřují nejčastěji. Zubní pasta Blend-a-med Pro-Expert Professional Protection obsahuje komplex s fluoridem cínatým a aktivně čisticí polyfosfátové krystalky, díky kterým doslova cítíte, jak zubní pasta na zubech pracuje. Pokud si navíc čistíte zuby pravidelně, zubní pasta Blend-a-med Pro-Expert pomáhá:

 • předcházet vzniku zubního kazu

 • předcházet vzniku zubního plaku

 • předcházet problémům s dásněmi

 • chránit před bolestivou citlivostí

 • předcházet vzniku zubního kamene (calculus)

 • bělit zuby odstraňováním povrchových skvrn

 • předcházet obrušování zubní skloviny

 • osvěžovat dech

Vybírat si ale můžete z celé řady dalších zubních past Blend-a-med, které uspokojí každou potřebu v péči o ústní dutinu. Tabulka níže ukazuje některé z nejlepších zubních past Blend-a-med a jejich hlavní pozitivní účinky, které možná hledáte:

Více informací naleznete na www.oralb.cz nebo se poraďte se svým zubním lékařem či dentálním hygienistou. Pokud chcete komplexní péči o ústní dutinu, používejte také zubní kartáček Blend-a-med a pravidelně navštěvujte svého zubního lékaře.