Bělení zubů

Jaké jsou nejlepší bělicí zubní pasty?

SDÍLEJTE

Zkuste se zeptat svých nejbližších přátel, jestli by chtěli mít bělejší zuby, a drtivá většina vám odpoví ano. Potom se jich zeptejte, jaká je podle jejich názoru nejlepší bělicí zubní pasta. Uvidíte, že vám dá každý jinou odpověď. Pro bělejší úsměv nestačí jen koupit nějakou zubní pastu s nápisem „whitening“ (bělicí) na tubě. Pokud totiž nevíte, kde a co hledat, může být pátrání po té nejlepší bělicí zubní pastě skutečně boj. Mějte však na paměti, že nejlepší bělicí zubní pasta je taková, která vám bude vyhovovat natolik, abyste ji mohli používat každý den.

Jak bělicí zubní pasta funguje?

Věděli jste, že 50 % lidí se při setkání s novým člověkem podívá nejdříve na jeho úsměv? Jakými kritérii byste se tedy měli řídit při hledání té nejlepší bělicí zubní pasty na trhu? Tady je několik příkladů, které vám pomohou výběr zúžit.

  • Odstraňování skvrn:Odstraňování skvrn se děje mechanickým a chemickým bělením zubů, tj. mechanickým narušením skvrny (např. pomocí křemíkových částic) a chemickým narušením skvrny (např. pomocí hexametafosfátu sodného). Tento kombinovaný účinek pomáhá narušit a zničit skvrnu na povrchu zubní skloviny a odhalit čistější a bělejší zub. O tento typ účinku se opírá několik produktů na bělení zubů. Účinné bělicí zubní pasty obsahují speciální křemíkové částice, které šetrně leští zubní sklovinu. Řada produktů Oral-B, jako je např. řada Oral-B 3D White, obsahuje duální křemíkový systém, který je kombinací křemíku s čisticími účinky a speciálního bělicího křemíku, takže šetrně čistí a leští zuby a zajišťuje tak špičkové bělicí účinky.

  • Prevence vzniku skvrn: Chemickou prevenci skvrn umožňují fosfátové technologie, jako jsou např. difosfáty (které jsou obsaženy v zubních pastách Oral-B 3D White) a polyfosfáty (hexametafosfát sodný), které jsou součástí zubních past Oral-B Pro-Expert. Všechny zubní pasty nebo technologie ústních vod, které zabraňují vzniku zubního kamene (Calculus), působí zároveň jako prevence proti tvorbě skvrn, protože ke vzniku skvrn může zubní kámen přispívat. Mezi složky, které pomáhají předcházet vzniku zubního kamene, patří například difosfátové a polyfosfátové technologie.

Jak si pro sebe vybrat správnou bělicí pastu

Nejlepší bělicí zubní pasty pomáhají bělit úsměv a zároveň mají další pozitivní účinky, které přispívají k celkovému zdraví ústní dutiny. Jaké další účinky byste tedy měli při výběru ideální bělicí zubní pasty hledat? Některé bělicí zubní pasty pomáhají předcházet jedněm z nejčastějších problémů:

  • Antimikrobiální účinky. Antimikrobiální zubní pasty mohou obsahovat fluorid cínatý, což je účinná antibakteriální látka, která také pomáhá chránit před vznikem zubního kazu a citlivostí zubů (např. Pro-Expert Whitening).

  • Prevence zubního kamene. Zubní pasty zaměřené na prevenci vzniku zubního kamene mohou obsahovat difosfáty. Ještě pokrokovější zubní pasty obsahují hexametafosfát sodný, který pomáhá při prevenci zubního kamene a skvrn nad linií dásní (např. Pro-Expert All Around Protection).

  • Citlivost: Zubní pasty na citlivé zuby mohou obsahovat různé složky, které pomáhají ulevit od bolesti zubů, a to včetně fluoridu cínatého. Pokud trpíte citlivostí zubů, mohou ty nejlepší bělicí zubní pasty obsahovat celou řadu složek, které budou zuby efektivně bělit a zároveň hned na několika úrovních snižovat jejich citlivost (např. Pro-Expert Sensitive and Gentle Whitening).

Nejlepší bělicí zubní pasty Oral-B

Pokud jste ochotní vyvinout při hledání bělicí zubní pasty, která bude pro vás fungovat nejlépe, nějaké úsilí, stojí zato zvážit revoluční účinky pro zářivě bílý úsměv systému zubní pasty Oral-B 3D White Perfection a přípravku na podporu bělení zubů Whitening Accelerator. Jde o unikátní dvoukrokový systém, ve kterém spolu součinně působí dvě oddělené klíčové složky a úžasně tak odstraňují skvrny, rovnoměrně bělí zuby a zajišťují lepší i dlouhodobější prevenci vzniku nových skvrn.

  • Krok 1 – Zubní pasta Blend-a-med 3D White Luxe Perfection: obsahuje nejpokrokovější bělicí technologii od Oral-B, odstraňuje až 100 % povrchových skvrn, takže váš úsměv začne být zářivější už za 3 dny.

  • Krok 2 – Přípravek na podporu bělení zubů Blend-a-med 3D White Luxe Whitening Accelerator: používá se současně s bělicí zubní pastou a zachovává zářivě bílý úsměv po celý den, protože chrání zuby neviditelnou vrstvou působící proti vzniku nových skvrn.

Article What are the Best Whitening Toothpastes

A nyní okamžik pravdy. Zjistili jste si nějaké informace a zúžili seznam. Která bělicí zubní pasta bude tedy ta vaše?