Proč Oral-B Zubní pasta?

ALERGIE NA ZUBNÍ PASTU - PŘÍČINY A PŘÍZNAKY

Alergie na zubní pastu article banner
SDÍLEJTE

Prakticky každý výrobek, který používáte, vám může způsobit alergickou reakci – od niklu v knoflíku na džínách až po bylinné produkty v drahém hydratačním krému.

Složení zubní pasty ale způsobuje alergickou reakci pouze v ojedinělých případech.

Složení zubní pasty se změnilo – je bezpečnější a účinnější

Samozřejmě se vyskytlo několik případů, kdy byly zaznamenány alergické reakce, které byly se složením zubní pasty spojovány, ale tyto případy jsou velmi zřídkavé. Ke vzácnosti výskytu alergií na složení zubní pasty přispívá nízký stupeň přecitlivělosti na většinu složek zubní pasty. Složení zubní pasty se postupem času měnilo a neustále se mění. Výrobci vylepšují jejich složení, aby byly bezpečnější a účinnější.

To znamená, že příchutě často používané v zubní pastě, jako je olej z máty peprné, alergickou reakci sice vyvolat mohou, ale takové reakce jsou obvykle mírné a vymizí, pokud začnete používat jinou příchuť nebo značku zubní pasty. Zpráva z Dánska z roku 1998 zveřejněná v časopise Contact Dermatitis například popisuje případ osoby, u které se objevil vážný zánět rtu (cheilitida) v důsledku kontaktní alergie na mátový olej, který byl vysledován v zubní pastě.

Vyskytla se nějaká nežádoucí reakce? Navštivte svého zubního lékaře

Pokud se u vás vyskytne alergická reakce, jako je otok, zarudnutí, sucho nebo infekce v ústech, okamžitě navštivte svého zubního lékaře, aby se vyloučilo onemocnění dásní a abyste se poradili o tom, jestli používáte správnou zubní pastu. Je možné, že se zjistí, že máte spíše citlivé zuby a dásně než plně rozvinutou alergii a že problém vyřeší zubní pasta s lehkou příchutí a zubní kartáček s měkkými vlákny.