Elektrické zubní kartáčky Oral-B

Nad čím se zamyslet při nákupu elektrického zubního kartáčku

Nad čím se zamyslet při nákupu elektrického zubního kartáčku article banner
SDÍLEJTE

Správná ústní hygiena není důležitá jen pro zdraví ústní dutiny. Může také ovlivnit celkovou kondici člověka. Už od dětství se učíme, jak je důležité čistit si pravidelně zuby, aby byly spolu s dásněmi zdravé. Než byl ve třicátých letech minulého století vynalezen zubní kartáček s nylonovými vlákny, nebylo mnoho možností na výběr. Nyní se naopak můžete cítit šíří výběru zahlceni.

Obecně se ale uznává, že elektrické zubní kartáčky jsou efektivnější než manuální, a proto je svým pacientům doporučuje pro maximálně účinné čištění zubů mnoho zubních lékařů. Pokud zvažujete zakoupení elektrického zubního kartáčku, můžete vybírat z nepřeberného množství typů s různými funkcemi i cenami.

Jak vybírat elektrický zubní kartáček

Ne všechny elektrické zubní kartáčky jsou vyrobeny stejně a ten, který si vyberete, musí odpovídat vašim osobním preferencím a požadované míře pohodlí. Při vybírání mezi různými modely vám může v rozhodování pomoci, když porozumíte různým typům náhradních kartáčkových hlav a jejich technologii.

Rotační kartáčkové hlavy se celé otáčejí, zatímco oscilační kartáčkové hlavy se pohybují ze strany na stranu. Některé typy kartáčků také pulzují, takže jejich hlavy při otáčení vykonávají také pohyb směrem k zubu a od něj, což pomáhá ještě více odstraňovat zubní plak. Oral-B kombinuje všechny tři přístupy do své rotačně-oscilační a pulzační technologie, která pomáhá odstraňovat až o 100 % více zubního plaku než běžné manuální zubní kartáčky.

Můžete si také vybrat z celé řady speciálních kartáčkových hlav podle svých osobních potřeb v péči o ústní dutinu. Na trhu existuje široká nabídka kartáčkových hlav s různými typy účinků, které vám pomohou upravit si čištění dle sebe:

  • CrossAction je nejpokrokovější kartáčková hlava Oral-B, která svými dokonale zkosenými vlákny odstraňuje až o 100 % více zubního plaku.*

  • 3D White leští povrch zubů, takže budete mít bělejší úsměv už od prvního dne. Zuby bělí tak, že pomocí speciální lešticí vložky odstraňuje povrchové skvrny.

  • Sensitive Clean zajišťuje špičkové, a přesto šetrné čištění.* Má extra měkká vlákna, což ocení zejména lidé s citlivými dásněmi.

  • FlossAction zaručuje špičkovou čistotu mezizubních prostor* díky svým pokrokovým vláknům MicroPulse.

*v porovnání s běžným manuálním zubním kartáčkem

Správný elektrický zubní kartáček pro vás

Jakmile se rozhodnete pro konkrétní typ elektrického zubního kartáčku, měli byste zjistit, jaké různé režimy čištění na něm lze nastavit, aby vyhovoval vašim aktuálním potřebám. Pro běžné odstraňování zubního plaku využijete většinou režim pro každodenní čištění. Můžete však mít citlivé dásně, takže byste nejspíš ocenili režim jemného čištění, který vytváří méně pohybů a je proto k dásním citlivější. Vyzkoušet můžete i režim Pro-clean s delší dobou čištění, který vyčistí i obtížně přístupná místa, režim péče o dásně, který stimuluje dásně, případně bělicí režim pro bělejší zuby či režim čištění jazyka, který dokáže pomoci v případě potíží se zápachem z úst.

Mnoho užitečných funkcí

Kromě různých typů elektrických zubních kartáčků najdete také u různých modelů řadu praktických funkcí. Jednou z běžných funkcí je časovač, díky němuž poznáte, jak dlouho byste si měli každou oblast ústní dutiny čistit.

Další praktickou funkcí, kterou oceníte, pokud máte citlivé dásně, je senzor tlaku. Nadměrným tlakem na zuby totiž neodstraníte větší množství zubního plaku, ale naopak můžete svým zubům uškodit a podráždit si dásně. Tyto senzory poznají, že tlačíte příliš, a upozorní vás na to světelnou či zvukovou signalizací. Nejlepší modely elektrických zubních kartáčků Oral-B při nadměrném tlaku automaticky zpomalí rotaci, čímž pomohou ochránit vaše dásně.

Nový elektrický zubní kartáček Oral-B Genius nabízí zcela revoluční funkci: disponuje totiž technologií detekce polohy, která vám ukáže, jakou oblast ústní dutiny jste si už vyčistili a jakou ne, takže nikdy žádné místo nevynecháte.

Inteligentní elektrický zubní kartáček s připojením přes Bluetooth®

Kromě celé řady standardních funkcí mají nejnovější modely elektrických zubních kartáčků Oral-B i inteligentní funkce, které využívají rozhraní Bluetooth. Elektrický zubní kartáček se jako první svého druhu dokáže prostřednictvím aplikace Oral-B spojit s vaším chytrým telefonem, poskytne vám v reálném čase zpětnou vazbu k vašim návykům v ústní hygieně a pomůže vám zlepšit výsledky čištění.

Při výběru elektrického zubního kartáčku se vlastně nakonec řídíte jedním jediným faktorem: jak se vám kartáček líbí. Nejlepším kartáčkem je pro vás ten, který budete s největší pravděpodobností používat. Pokud máte svůj zubní kartáček rádi, s větší pravděpodobností si skutečně budete čistit zuby celé dvě doporučované minuty a vyčistíte si všechny plochy, jak doporučují zubní lékaři. Ačkoliv vždy záleží na ceně, nezapomínejte, že na správném výběru závisí zdraví vaší ústní dutiny. Zvažte celkový zdravotní stav své ústní dutiny, svůj životní styl i rozpočet, a pokud si stále nebudete jistí, požádejte o radu svého zubního lékaře.