Zubní kámen a plak

Tablety k indikaci zubního plaku

Image - Article Hero - Tablety k indikaci zubního plaku article banner
SDÍLEJTE

Produkty indikující výskyt zubního plaku ukazují vaše dovednosti v péči o zuby

Jak poznáte, že jste po čištění zubním kartáčkem a zubní nití úspěšně odstranili zubní plak? Určité zbytky jídla sice vidět lze, ale zubní plak, který je lepkavý ale bezbarvý, vidět není.

Pokud jste ohrožení hromaděním zubního plaku více v důsledku ustupujících dásní, nošení rovnátek, chronického zdravotního stavu nebo jiných rizikových faktorů, může použití produktu k indikaci zubního plaku pomoci najít oblasti zubů, které jste při ústní hygieně přehlédli. Produkty k indikaci zubního plaku obsahují neškodné barvivo reagující se zubním plakem, který může po čištění na některých místech na zubech zůstat . Když uvidíte, které oblasti se obarvily, můžete určit problémová místa, kterým je třeba se při čištění kartáčkem a zubní nití věnovat více.

Před použitím produktu k indikaci zubního plaku si jako obvykle vyčistěte zuby zubním kartáčkem a zubní nití. Pak si můžete vybrat některou z následujících možností:

  • Tablety k indikaci zubního plaku: Žvýkejte tabletu a nechte ji smíchat se slinami v ústech, poté o dobu asi 30 sekund poválejte v ústech a tabletu vyplivněte

  • Tampony k indikaci zubního plaku: Otřete si pomocí tamponů povrch zubů.

  • Roztok k indikaci zubního plaku: Roztok poválejte v ústech po dobu asi 30 sekund a vyplivněte.

  • Nit k indikaci zubního plaku: Použijte barevnou nit, která odhalí plak, který jste použitím odstranili.

Nezapomeňte: I když nejste vystaveni zvýšenému riziku onemocnění dásní, produkty k indikaci zubního plaku vám umožní otestovat si, jak efektivně odstraňujete zubní plak ze zubů.