Bělení zubů

Jak odstranit skvrny na zubech?

Image - Article Hero - Jak odstranit skvrny na zubech? article banner
SDÍLEJTE

Jak funguje bělení zubů?

Bělení zubů probíhá dvěma způsoby. Prvním způsobem je odstranění skvrn na vnější vrstvě zubu a také pod povrchem skloviny. Druhým způsobem je zabránění vzniku nových skvrn. Toho se dosahuje odstraněním skvrn, jejich bělením a ochranou před vznikem nových skvrn.

Jak odstranit skvrny na zubech

Při odstraňování skvrn na vnější vrstvě zubu se využívají jak chemické, tak fyzické postupy, jako je abraze a chemické narušování skvrny. Tyto různé postupy ničí nebo narušují skvrnu, což je vnější vrstva skloviny. Tím se odhalují jasnější a bělejší zuby.

Pokud chcete odstranit odolné skvrny, které se hromadí pod zubní sklovinou, je nutné povrch vybělit. Bělení je chemický proces, při němž se barva odstraňuje oxidací barevných molekul tvořících skvrnu. Metody bělení se liší koncentrací bělicího přípravku (peroxidu vodíku), což umožňuje regulovat, jak bílý má váš úsměv být.

Příčiny skvrn na zubech

Skvrny na zubech mají celou řadu různých příčin. Pokud si chcete udržet zářivý a krásný úsměv, snažte se vyhýbat jídlům a činnostem, které vedou ke vzniku skvrn na zubech. Patří sem některé potraviny a nápoje, tabák, špatná ústní hygiena a určitá onemocnění. Pokud si v něčem z výše uvedeného libujete, nezapomeňte si krátce poté vyčistit zuby.

Pokud chcete mít zdravější a bělejší úsměv, ze kterého vyzařuje sebevědomí, můžete se spolehnout na zubní pastu Crest 3D White.

Jak docílit bělejších zubů

Pokud uvažujete o bělení zubů, máte na výběr z celé řady možností. Můžete vybírat z široké nabídky od profesionálních ošetření u zubního lékaře až po domácí systémy. Zde je několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu:

1. Která možnost je tím nejlepším způsobem bělení zubů?

Komplexní řada bělicích zubních past Crest umožňuje vybrat si takový stupeň bělení, který nejlépe odpovídá vašim potřebám. Dosud nejpokrokovější bělicí složení mezi zubními pastami Oral-B má 3D White Brilliance. Díky rozzařujícímu komplexu a mikročisticím bělicím složkám bude váš úsměv oslnivě bílý a zářivě čistý.

Bělicí pásky na zuby Crest Whitestrips mají více forem, což umožňuje zvolit si takový stupeň bělení, který je pro vás nejlepší. Můžete si vybrat od šetrné varianty pro ty, kteří s bělením teprve začínají nebo mají citlivé zuby, až po variantu umožňující expresní bělení do jedné hodiny pro ty, kteří chtějí docílit okamžitých a dramaticky viditelných výsledků.

Nejpokrokovější bělicí kúra od Crest bělí zuby stejně dobře jako profesionální bělicí ošetření u zubního lékaře a využívá exkluzivní technologii FlexFit, která je navržena tak, aby se pásky roztáhly a vytvarovaly podle tvaru zubů.

2. Které způsoby bělení zubů se při odstraňování skvrn považují za bezpečné?

Zubní pasty Oral-B nabízejí širokou paletu výsledků, od pokrokového bělení až po jemné ošetření. Zubní pasta 3D White Luxe Diamond Strong odstraňuje až 90 % povrchových skvrn a zároveň posiluje a obnovuje zubní sklovinu. Pomocí fluoridu také pomáhá bojovat proti zubnímu kameni a zubnímu kazu. Váš úsměv tak bude nejen bělejší, ale i zdravější.

Všechny bělicí pásky Crest používají stejné bělicí složky bezpečné pro zubní sklovinu jako zubní lékaři, takže docílíte skvělých výsledků i zdravého úsměvu. Všechny zubní pasty z kompletní řady Crest odstraňují povrchové skvrny i zubní plak, který se každý den na zubech vytvoří. Také ústní voda Oral-B s vícerými účinky pomáhá chránit zuby před tvorbou skvrn a doplňuje tak ústní hygienu, aby byla kompletní.

Je důležité pochopit rizika spojená s domácím bělením zubů, a to zejména u směsí, které si spotřebitel míchá sám. Nejčastějším nebezpečím, které při používání těchto domácích přípravků hrozí, je poškození zubní skloviny. Konzumace přírodních potravin, jako jsou jahody nebo pomerančová kůra, nebo používání jedlé sody v jakékoliv formě, může způsobit podráždění dásní a oslabení zubní skloviny. Při bělení zubů je nejlepší používat volně prodejné produkty, jako je 3D White, které nepoškozují zdraví.

Používáním kompletní řady produktů 3D White si dokážete udržet zdravější ústní dutinu a zářivě bílý úsměv.

Otázky související se skvrnami na zubech

Otázka: Funguje profesionální bělení zubů u zubního lékaře?

Odpověď: Tyto postupy se považují za bezpečné, i když můžete očekávat určitou citlivost zubů a dásní, která po dokončení bělení obvykle odezní. Není neobvyklé, že se po tomto typu ošetření původní zbarvení zubů za 1–2 týdny vrátí, takže použití domácího produktu může pomoci výsledky kúry udržet.

Otázka: Kolik stojí profesionální bělení zubů?

Odpověď: Pokud podstoupíte bělení v ordinaci, aplikuje vám zubní lékař bělicí roztok přímo na zuby a případně může použít laser nebo jiné speciální zařízení k urychlení bělení. První výsledky můžete očekávat už po jednom ošetření, ale pro dosažení požadovaného účinku se můžete rozhodnout pro více než jedno ošetření. Bělení v ordinaci zubního lékaře obvykle trvá 30 až 60 minut a stojí od 5 000 do 15 000 korun za celá ústa.

Otázka: Jak dlouho trvá bělení zubů?

Odpověď: Jak dlouho lze očekávat, že účinek bělení vydrží? To částečně závisí na vašich návycích. Pokud kouříte nebo pijete velké množství kávy nebo čaje, budete možná muset po několika letech podstoupit další ošetření.