DOSPĚLÍ

Lepidlo na zubní protézu

SDÍLEJTE

Co je fixační krém na zubní náhradu?

Fixační krém na zubní náhradu je netoxický materiál rozpustný ve vodě, který se nanáší mezi zubní náhradu a tkáně v ústech a podporuje normální fyziologické síly, které drží zubní náhradu na místě. Může být ve formě krému i prášku a snižuje pohyb a prokluzování zubní náhrady při činnostech, jako je jídlo, mluvení, smích, kašel nebo kýchání.

Jak funguje fixační krém na zubní náhradu?

Zubní náhrady "se přilepí" ke tkáni, protože sliny přilnou jak k protéze, tak ke tkáni. Fixační krém skvěle přilne k oběma povrchům, čímž zlepšuje fixaci zubní náhrady. Zubní náhrada také „drží pohromadě“ s tkání, protože odtržení brání vrstva slin mezi tkání a zubní náhradou. Koherence fixačního krému na zubní náhradu je mnohem větší než koherence slin. Složení komerčně dostupných fixačních krémů na zubní náhradu se u jednotlivých produktů liší, ale všechna se vyznačují výrazně zvýšenou koherencí a přilnavostí v přítomnosti slin nebo vody.

Někteří nositelé zubních náhrad zjišťují, že použití fixačního krému maximalizuje jejich spokojenost s trvalou zubní náhradou.

Mezi výhody používání fixačního krému na zubní náhradu patří:

  • Větší spokojenost. Fixační krém na zubní náhradu může zlepšit stabilitu, díky čemuž získáte pevnější skus.

  • Větší bezpečnost. Fixační krém pomáhá chránit zubní náhradu před vyklouznutím a může být obzvláště užitečné, pokud trpíte suchem v ústech, které přilnavost zubní náhrady snižuje.

  • Větší odolnost. Pokud často promlouváte na veřejnosti nebo zpíváte, oceníte pocit jistoty, který s fixačním krémem na zubní náhradu získáte.

Přestaňte používat fixační krém na zubní náhradu, pokud...

Někteří lidé by fixační krém na zubní náhradu neměli používat. Pokud vám zubní náhrada nesedí a zjistíte, že k jejímu udržení v ústech potřebujete více fixačního krému, měli byste krém přestat používat, dokud nenavštívíte zubního lékaře. Fixační krém přestaňte používat také v případě, když budete mít dojem, že na něj máte alergickou reakci, nebo pokud budete mít potíže dodržovat pravidelnou ústní hygienu podle pokynů zubního lékaře.

Fixační krém na zubní náhradu nepoužívejte, pokud:

  • Máte špatně padnoucí zubní náhradu.

  • Máte v ústech otevřené rány nebo bolavá místa.

  • Máte zubní náhradu, kterou v poslední době nezkontroloval zubní lékař.

  • Nemůžete nebo nebudete dodržovat odpovídající ústní hygienu a čištění zubní náhrady.

  • Víte o tom, že máte alergii na některou složku produktu.

Pokud vám zubní náhradu v poslední době nezkontroloval zubní lékař, budete zřejmě potřebovat novou. Vaše čelist se totiž časem mění a zmenšuje, takže nečekejte, že stejnou zubní náhradu budete nosit už napořád.

Více informací o zubních náhradách najdete na www.dentureliving.com