ZUBNÍ KAZ

Jak fungují zubní korunky?

Jak fungují zubní korunky? article banner
SDÍLEJTE

Jsou zubní korunky nezbytné?

Pokud je zub zlomený, má velkou a starou výplň nebo ho vážně poškodil zubní kaz, může vám zubní lékař doporučit nasazení korunky. Korunky posilují a chrání zbývající strukturu zubu a mohou zlepšit vzhled vašeho úsměvu. Mezi druhy zubních korunek patří celoporcelánová korunka, korunka z porcelánu taveného na kov a celokovová korunka.

Jak fungují zubní korunky

Nasazení korunky si žádá alespoň dvě návštěvy zubního lékaře. Zubní lékař nejprve odstraní zubní kaz, připraví a vytvaruje zub a vytvoří otisk. Pak vyrobí a nasadí dočasnou nebo přechodnou korunku vyrobenou z plastu nebo kovu. Při druhé návštěvě zubní lékař odstraní dočasnou korunku, nasadí a upraví finální korunku a zacementuje ji.

Bělení zubů pro korunky a fazety

Zubní lékař přizpůsobí barvu korunky barvě vašich zubů. Pokud uvažujete o bělení zubů, měli byste si promluvit se zubním lékařem o možnostech bělení ještě před vyrobením korunky. Bělicí produkty nemají na barvu korunky žádný vliv, a proto je důležité, aby byly nejdříve vyběleny vaše přirozené zuby. Zubní lékař pak bude moci sladit barvu korunky s barvou vybělených zubů.