DOSPĚLÍ

Kolik stojí zubní implantáty?

Image - Article Hero - Kolik stojí zubní implantáty? article banner
SDÍLEJTE

Správný plán pro vsazení zubních implantátů může být v konečném součtu cenově výhodnější než jiné restorativní alternativy, jako jsou korunky a zubní náhrady. Implantáty jsou investice a se správnou péčí mohou vydržet celý život.

Ceny zubních implantátů

Plán pro vsazení zubních implantátů

Váš zubní lékař vám navrhne plán ošetření podle vašich specifických potřeb. Implantační zákroky nejsou „univerzální“, a proto se liší i cenou. Po zvážení individuální léčby lze vaše počáteční a dlouhodobé náklady na zubní implantáty minimalizovat, protože budete mít lepší předpoklady pro to, aby implantát vydržel.

Hrazení zubních implantátů zdravotními pojišťovnami

Některé zdravotní pojišťovny zubní implantáty hradí. Zeptejte se své zdravotní pojišťovny, zda zubní implantáty hradí, v jaké výši a za jakých podmínek. Pokud chcete, aby pro vás byly zubní implantáty cenově dostupnější, promluvte si se svým zubním lékařem o možnostech pořízení na splátky nebo dalších možnostech financování.

Co dělat, aby vám zubní implantát přinesl maximální užitek

Při řádné péči o ústní dutinu mohou zubní implantáty vydržet celý život. Nezapomeňte si čistit zuby dvakrát denně zubním kartáčkem a jednou denně používat zubní nit, abyste udrželi ústní dutinu zdravou. Ačkoliv jsou zubní implantáty odolné a mají vysokou úspěšnost, vydrží pouze tehdy, pokud je jim věnována náležitá péče. Špatná následná péče o ústní dutinu může mít za následek problémy se zdravím dásní, což může implantát ohrozit.

Aby zubní implantáty fungovaly a vypadaly pořád jako nové, zkuste:

  • Začít používat elektrický zubní kartáček, jako je Oral-B Genius 8000, který lépe čistí zuby a odstraňuje bakterie zubního plaku způsobující onemocnění dásní a zubní kaz.

  • Vyměňujte kartáčkovou hlavu za novou každé tři měsíce a zkuste používat kartáčkovou hlavu Floss Action, která lépe čistí mezi zuby.

  • Každý den používejte zubní nit, abyste odstranili zbytky zubního plaku a jídla.

Aby vám zubní implantáty sloužily co nejlépe celé následující roky, nezapomínejte na pravidelné zubní prohlídky 2x ročně a profesionální čištění.

Zdroje: https://askthedentist.com/dental-implants-cost/ https://www.aaid-implant.org/faq/#265 https://www.medicinenet.com/dental_implants/article.htm