DOSPĚLÍ

Jsou zubní implantáty pro vás to pravé?

Image - Article - Jsou zubní implantáty pro vás to pravé? article banner
SDÍLEJTE

Zubní implantáty jsou formou restorativní zubní péče, která pomáhá zlepšovat kvalitu a vzhled úsměvu. Zubní implantáty, které vypadají a fungují přesně jako přirozené zuby, mohou být ideální volbou pro každého, komu zuby chybí nebo kdo je má poškozené.

Kdo si může nechat vsadit zubní implantát?

O zubních implantátech může uvažovat každý, kdo má zdravou ústní dutinu, a to i v mladém věku. Zubní implantát lze vsadit jen tomu, kdo má před zákrokem zdravé dásně a zuby. Neléčené onemocnění dásní nebo zubní kaz mohou vést k infekci, nepřijetí a vypadnutí implantátu.

Výhody zubních implantátů

Zubní implantáty jsou dlouhodobým řešením v případě chybějících, ulomených, zabarvených nebo poškozených zubů. Po úspěšném vsazení mají zubní implantáty následující výhody:

 • Lepší vzhled: Implantáty nahrazují poškozené zuby a vyplňují mezery mezi zuby, čímž výrazně zlepšují vzhled.

 • Pohodlí: Protože se implantáty vsazují do čelisti, jsou trvalé, takže odpadá neustálé nasazování a vyndávání zubních náhrad.

 • Řeč: Mezery mezi zuby mohou způsobovat šišlání nebo drmolení. Zubní implantáty vyplní mezery mezi zuby, čímž mohou pomoci zlepšit výslovnost.

 • Odolnost: Při řádné péči mohou zubní implantáty vydržet celý život, takže vaše investice bude maximálně využita.

 • Výhodnost: Implantáty se mohou zpočátku jevit jako drahé, ale jejich cena představuje celoživotní investici, která může vydržet déle než méně trvalé restorativní zákroky.

 • Lepší zdravotní stav: Implantáty mohou zlepšit ústní hygienu a pomoci udržovat dobrý stav zbývajících zubů a dásní.

Zubní implantáty mají obecně 98% úspěšnost a jako investice se vyplatí každému, kdo chce zlepšit svůj úsměv.

Nevýhody zubních implantátů

 • Vysoké počáteční náklady mohou způsobit, že se implantáty jeví na první pohled jako příliš drahé.

 • Mohou se objevit drobné komplikace vyžadující další návštěvy zubního lékaře.

 • Celý proces může trvat i několik měsíců, několik měsíců, protože nejdříve je třeba vsadit vlastní implantát, tj. jakousi „hmoždinku“, která se pevně usazuje v čelisti, a před dokončením zákroku se musí vše dokonale zahojit.

 • Není-li dodržována správná ústní hygiena, může dojít k infekci.

Co dělat, aby vám zubní implantát přinesl maximální užitek

Správná péče o implantát výrazně ovlivňuje jeho úspěšnost. Aby se vám investice trvale vyplatila, je třeba o implantát pečovat stejně jako o přirozené zuby:

 • Čistěte si zuby dvakrát denně zubním kartáčkem.

 • Alespoň jednou denně používejte zubní nit.

 • Přidejte vyplachování ústní vodou, abyste odstranili více bakterií.

 • Alespoň dvakrát ročně choďte k zubnímu lékaři na profesionální čištění a prohlídku.

Trvanlivost implantátů ovlivňuje také zdraví dásní. Zkuste začít používat produkty ústní hygieny, které se zaměřují na udržování zdraví dásní. Například elektrický zubní kartáček Oral-B® Genius, který nabízí mimo jiné režim péče o dásně. Pomoci mohou i speciální zubní pasty a ústní vody pro péči o dásně.

Pořád si nejste jistí, jestli jsou pro vás implantáty to pravé? Zubní lékař vám může doporučit jiné možnosti restorativního ošetření, které mohou být pro vás vhodnější.

Zdroje: https://www.webmd.com/oral-health/guide/dental-implants#1 https://www.hereforddentist.co.uk/articles/can-i-have-dental-implants-if-i-have-gum-disease https://www.sharecare.com/health/dental-implant-oral-health/what-are-disadvantages-dental-implants