DĚTI

Najděte pro své dítě správný elektrický zubní kartáček

Najděte pro své dítě správný elektrický zubní kartáček article banner
SDÍLEJTE

Možná vás zajímá, jestli je pro čištění dětských zubů lepší kartáček manuální nebo elektrický. A možná si také nejste jistí, jaký elektrický zubní kartáček pro děti vybrat. Začít u dětí včas budovat dobré návyky v ústní hygieně je důležité. Nemusí ale být snadné děti pro tuto činnost nadchnout. Níže najdete několik tipů, které vám pomohou.

Kdy může dítě začít používat elektrický zubní kartáček?

Pokud přemýšlíte o tom, že budete svému dítěti čistit zuby elektrickým zubním kartáčkem, počkejte, až mu budou alespoň tři roky. Dětem mladším tří let zuby elektrickým zubním kartáčkem nečistěte. Do tohoto věku je třeba používat manuální zubní kartáček.

Jaké jsou výhody elektrického zubního kartáčku?

Snadné použití

- Jednoduše řečeno, elektrický zubní kartáček udělá většinu práce za vás. Elektrický zubní kartáček usnadňuje čištění například pomocí pohybů kartáčkové hlavy nebo vestavěného časovače, který zaručuje správnou dobu čištění.

Odstraňování zubního plaku

- Elektrické zubní kartáčky odstraňují většinou více zubního plaku než manuální zubní kartáčky. Dokážou také pomoci lépe dosáhnout do méně přístupných míst, jako jsou např. zadní zuby. Lepším odstraněním zubního plaku ze zubů dítěte snižujete riziko vzniku zubního kazu.

Nadšení dítěte

- Dítě může elektrický zubní kartáček více nadchnout, protože ho buď bere jako něco nového, nebo vidělo, jak ho používáte vy. Dítě si tak může snadněji osvojit zvyk pravidelného čištění dvakrát denně.

Elektrické zubní kartáčky pro děti ve věku 3–5 let

Dětské elektrické nebo bateriové zubní kartáčky představují dobrý způsob, jak se starat o zuby a dásně vašeho dítěte. Než však takový zubní kartáček začnete používat, měly by být dítěti alespoň tři roky.

Jak čistit zuby

- V tomto věku byste měli dítěti čistit zuby stále vy, zejména pokud používáte elektrický zubní kartáček. Děti si nebudou umět samy pořádně čistit zuby, dokud jim nebude alespoň 7 let.

- Pro maximální ochranu před zubním kazem používejte zubní pastu s obsahem fluoridu od 1350 do 1500 ppm, a to v množství o velikosti hrášku. Čistěte dětem zuby dvakrát denně. Jednou jako poslední věc před spaním a jednou při jiné příležitosti.

- Je třeba čistit každý zub zvlášť. Nejprve je třeba zubní kartáček přiložit pod úhlem 45 stupňů k linii dásní, poté jemně zatlačit a pohybovat jím krouživými pohyby. Toto je třeba dělat vždy alespoň 10 sekund stejným způsobem na všech vnějších i vnitřních plochách zubu. Zubní kartáček je nutné naklánět tak, aby dosáhl i na vnitřní plochy menších předních zubů.

- Po čištění nechte své dítě vyplivnout přebytečnou zubní pastu z úst nebo pastu otřete. Nevyplachujte ústa, protože tím byste odstranili ochrannou fluoridovou vrstvu, kterou zuby potřebují.

- Bezplatná aplikace Disney Magic Timer od Oral-B pomáhá 90 % dětí čistit zuby déle. Během čištění mohou děti odemykat nové postavičky a za odměnu dostávat samolepky. Aplikace je k dispozici zdarma v iOS App Store a na Google Play.

Jak vybrat zubní kartáček

- Řada dětských elektrických zubních kartáčků má design s oblíbenými postavičkami nebo jsou v pestrých barvách. Při nakupování může být pro vaše dítě vzrušující, když si bude moci vybrat postavičku, která se mu líbí nejvíce. Takovým zubním kartáčkem si pak bude dítě čistit zuby s větším nadšením.

- Hledejte kartáček se snadno uchopitelnou rukojetí s měkkou protiskluzovou úpravou.

- Kartáček by měl mít také malou hlavu s měkkými vlákny. Věnujte pozornost včasné výměně kartáčkové hlavy, zejména pokud má dítě sklon kartáček během čištění žvýkat. Od žvýkání zubních kartáčků byste děti měli odrazovat. Pokud jsou vlákna ohnutá do všech stran, je třeba kartáčkovou hlavu vyměnit. Opotřebované kartáčkové hlavy už nečistí tak účinně jako nové.

Elektrické zubní kartáčky pro děti starší 5 let

Jak čistit zuby

- Než bude vašemu dítěti 7 let, budete mu stále muset čistit zuby vy, a to zejména pokud používáte elektrický zubní kartáček. Můžete ho ale nechat kartáček držet, ať vám „pomáhá.“ Tak si zvykne na to, jaké to je držet kartáček v ruce.

- Pro maximální ochranu před zubním kazem používejte zubní pastu s obsahem fluoridu od 1350 do 1500 ppm, a to v množství o velikosti hrášku. Čistěte dětem zuby dvakrát denně. Jednou jako poslední věc před spaním a jednou při jiné příležitosti.

- Čistěte zuby malými krouživými pohyby pod úhlem 45 stupňů k linii dásní a ujistěte se, že se dostanete ke všem povrchům každého zubu.

- Po čištění nechte dítě vyplivnout přebytečnou zubní pastu. Nevyplachujte ústa, protože tím byste odstranili ochrannou vrstvu, která pomáhá zesílit zubní sklovinu.

- Bezplatná aplikace Disney Magic Timer od Oral-B pomáhá 90 % dětí čistit zuby déle. Během čištění mohou děti odemykat nové postavičky a za odměnu dostávat samolepky.

Jak vybrat zubní kartáček

- Řada dětských elektrických zubních kartáčků má design s oblíbenými postavičkami nebo jsou v pestrých barvách. Při nakupování může být pro vaše dítě vzrušující, když si bude moci vybrat postavičku, která se mu líbí nejvíce. Takovým zubním kartáčkem si pak bude dítě čistit zuby s větším nadšením.

- Hledejte kartáček se snadno uchopitelnou rukojetí s protiskluzovou úpravou. To se také bude hodit, až si vaše dítě začne okolo 8 let věku čistit zuby samostatně.

- Kartáček by měl mít také malou hlavu s měkkými vlákny.

Udělejte dětem s elektrickým zubním kartáčkem z čištění zubů zábavu

Elektrické zubní kartáčky Oral-B pro děti mají řadu působivých designů s oblíbenými postavičkami z filmů pro děti. Čištění zubů děti mnohem více baví, pokud je přitom doprovází jejich milovaná kreslená postavička. Zubní kartáčky Oral-B jich mají na výběr celou řadu.

Dětské elektrické zubní kartáčky pomohou vám i vašim dětem pečovat o dětský chrup už od nejútlejšího věku. Pokud navíc čištění zubů vaše děti baví, zvyšuje se tím pravděpodobnost, že se správná ústní hygiena stane pevnou součástí jejich každodenního života.

Aby bylo čištění zábavné a snadné, motivuje bezplatná aplikace Disney Magic Timer od Oral-B děti k delšímu čištění prostřednictvím zábavné grafiky a virtuálních samolepek s oblíbenými Disney postavičkami. 90 % dětí si čistí zuby déle s aplikací Disney Magic Timer. Aplikace je k dispozici zdarma v iOS App Store a na Google Play.

Dobrá ústní hygiena nikdy nekončí

V každém věku budou děti stále potřebovat pro nejlepší ústní hygienu ty správné zubní kartáčky. Elektrické zubní kartáčky Oral-B jim pomohou přejít z dětství do dospělosti pomocí celé řady možností, které drží krok s jejich měnícími se potřebami.