DĚTI

Tipy a triky jak motivovat k čištění zubů

SDÍLEJTE

Ne všechny děti si osvojí zvyk čistit si zuby dvakrát denně snadno. Ve skutečnosti je k tomu musí často trochu motivovat rodiče. To není nic neobvyklého. Naštěstí existuje spousta zábavných a poutavých způsobů, jak docílit toho, aby se na čištění zubů těšili rodiče i děti. Je možné, že zjistíte, že v různém věku potřebuje vaše dítě motivovat různým způsobem. To je v pořádku, protože existuje spousta způsobů, jak děti naučit čistit zuby správně. Jeden z těchto způsobů vám určitě pomůže naučit dítě čistit zuby pravidelně. Jen nezapomeňte, abyste byli pozitivní a aby to byla zábava. Mějte na paměti, že děti ne vždy spolupracují a je v pořádku, když nechtějí vyzkoušet něco nového. Důležité je, aby byly zuby vyčištěné a čištění pro ně nebylo nepříjemným zážitkem. Protože když si budou čistit zuby dobře, bude to výhra pro všechny. Tady je několik nápadů, jak můžete vy – a vaše dítě – začít.

Stáhněte si bezplatnou aplikaci Disney Magic Timer od Oral-B

Aplikaci Disney Magic Timer od Oral-B si můžete zdarma stáhnout do chytrého telefonu nebo tabletu. Vaše děti budou k tomu, aby si celé dvě minuty čistily zuby, motivovat jejich oblíbené postavičky z filmů Disney, Pixar a z Hvězdných válek. Zároveň můžou získávat samolepky a exkluzivní virtuální zážitky.

Playlist k tanci při čištění zubů

Vytvořte seznam oblíbených písniček svých dětí a udělejte z čištění zubů taneční party, která se bude konat dvakrát denně. Vyberte skladbu a čistěte při ní dítěti dvě minuty zuby. Tančit spolu s vámi může začít každý, kdo bude chtít. A po dvou minutách je čištění zubů hotovo!

Zubní kartáčky s motivem Disney

Oral-B vyrábí různé manuální i elektrické zubní kartáčky s motivy oblíbených postaviček z dětských Disney filmů. Od Hvězdných válek přes Ledové království až po Auta... Pro vaše dítě existuje zubní kartáček, se kterým si bude čistit zuby rádo. Nechte dítě, ať si samo vybere kartáček, který se mu bude líbit.

Podívejte se na nabídku zubních kartáčků Oral-B

Vymyslete si vlastní originální příběh

Vymyslete si vlastní originální příběh, ve kterém všechno zachrání správné čištění zubů. Zuby mohou například představovat zvířátka, o které je třeba se dobře starat, aby byla spokojená. Možná je třeba vysvobodit princeznu Sklovinu ze zakletí. V každém příběhu je hrdinou vaše dítě se zubním kartáčkem v ruce.

Další náměty příběhů:

- Vetřelci napadli zoubkovou planetu. Braňte ji čištěním zubů. - Každý zub je auto, které potřebuje umýt. - Zlí draci Zubokazové napadli Zoubkové království. Draky může zahnat jenom čištění zubů.

Hravé čištění s panenkami

Existuje řada hraček a panenek, které mají vlastní zubní kartáček. Byly navrženy tak, aby motivovaly děti k čištění zubů. Když děti uvidí, jak si jejich oblíbená hračka „čistí zuby“, bude je to motivovat k tomu samému.