Elektrické zubní kartáčky Oral-B

Jsou elektrické zubní kartáčky lepší než manuální kartáčky?

SDÍLEJTE

V dnešní moderní době jsou i běžné předměty v domácnosti, jako např. zubní kartáčky, vybavené pokrokovými technologiemi. Není ani divu, že díky funkcím, jako je například zabudovaný časovač nebo možnost nastavení různé rychlosti, zajišťují elektrické zubní kartáčky celkově zdravější ústní dutinu než běžné manuální zubní kartáčky. Přesto stále existují pochybnosti, jestli se koupě elektrického zubního kartáčku skutečně vyplatí. Jsou elektrické zubní kartáčky lepší? Zde najdete vše, co potřebujete vědět, abyste věčnou debatu o výhodách elektrických a manuálních zubních kartáčků mohli ukončit.

Jsou elektrické zubní kartáčky lepáí neþ manuální kartáčky

Elektrický nebo manuální zubní kartáček?

Klinické studie prokázaly, že elektrické zubní kartáčky s rotačně-oscilačními pohyby odstraňují zubní plak efektivněji a pomáhají udržovat celkově zdravější ústní dutinu než běžné manuální zubní kartáčky. Oral-B používá rotačně-oscilační a pulzační pohyby u svých elektrických zubních kartáčků standardně už od roku 1998. Výsledky hovoří samy za sebe: elektrické zubní kartáčky Oral-B odstraňují až o 100 % více zubního plaku než běžné manuální zubní kartáčky. Kulatá kartáčková hlava při čištění pulzuje, čímž narušuje zubní plak, který pak rotacemi odstraňuje.

Výhody elektrických zubních kartáčků, které těm manuálním chybí

Jedněmi z největších nedostatků manuálních zubních kartáčků jsou problémy s dodržováním doporučené 2minutové doby čištění zubů a používání techniky čištění dle pokynů zubních lékařů. Výsledky čištění tudíž nejsou ideální. Elektrické zubní kartáčky Oral-B mají dvouminutové časovače, takže vaše zuby získají péči, kterou doporučují zubní lékaři. Časovač také po 30 sekundách upozorňuje, abyste změnili oblast (kvadrant), kterou si zrovna čistíte. Tato funkce zajišťuje, abyste každé části své ústní dutiny věnovali takovou pozornost, kterou pro udržení špičkové čistoty potřebuje. Některé elektrické zubní kartáčky Oral-B s oscilačně-rotační a pulzační technologií mají také vestavěný senzor tlaku, který vás upozorní, pokud budete při čištění příliš tlačit a ochrání tak vaše dásně.

Mezi různé režimy čištění, které elektrické zubní kartáčky obsahují, patří například hloubkové čištění, péče o dásně, bělení, jemné čištění a čištění jazyka. Režim hloubkového čištění mimo jiné prodlužuje nastavenou dobu čištění, takže čištění je důkladnější. Režim péče o dásně masíruje a stimuluje tkáň dásní. Jemný režim snižuje rychlost pohybu kartáčku, takže je čištění šetrnější, což ocení hlavně lidé, kteří mají v ústní dutině citlivá místa. V režimu bělení se rychlosti mění, což zuby krásně leští. Nastavený režim čištění jazyka vám připomene, abyste si nezapomněli vyčistit jazyk a osvěžit tak svůj dech.

Hodnota elektrického zubního kartáčku

Pohled na široké spektrum výhod, které nabízí elektrický zubní kartáček, vám dá jasnou představu o hodnotě, jakou můžete v dlouhodobém horizontu získat. Začátečníci si u většiny elektrických zubních kartáčků mohou vybrat cenově dostupné kartáčkové hlavy. Vybírat navíc můžete mezi různými typy, takže si čištění přizpůsobíte svým osobním potřebám v péči o ústní dutinu.

Dalším důležitým faktorem je, že používání elektrického zubního kartáčku zajišťuje zdravější ústní dutinu než běžný manuální zubní kartáček. Špičkovou čistotu ústní dutiny navíc nemusí podmiňovat cena. Oral-B nabízí dostupné modely elektrických zubních kartáčků. Oral-B 2000 je skvělou volbou ze základní řady elektrických zubních kartáčků pro všechny, které možnost zlepšení zdraví ústní dutiny zajímá. Elektrické zubní kartáčky Oral-B lze dobíjet, takže nemusíte utrácet za náhradní baterie.

Jak si vybrat správný elektrický zubní kartáček

Při výběru elektrického zubního kartáčku mějte na paměti, čeho byste v oblasti péče o svou ústní dutinu chtěli dosáhnout. Při nákupu elektrického zubního kartáčku je třeba zvážit několik aspektů, včetně vašich individuálních potřeb, dalších funkcí a preferovaného typu náhradních kartáčkových hlav.