Elektrické zubní kartáčky Oral-B

Čistíte si zuby kartáčkem, který je pro vás nejvhodnější?

Image - Čistíte si zuby kartáčkem, který je pro vás nejvhodnější? article banner
SDÍLEJTE

Máte své vlastní potřeby v ústní hygieně a váš zubní kartáček by to měl odrážet. Ať už si chcete bělit zuby, předcházet zubním kazům nebo máte citlivé zuby, existuje zubní kartáček, který odpovídá vašim individuálním požadavkům na péči o ústní dutinu.

Nejlepší zubní kartáček na odstraňování zubního plaku

Nahromadění zubního plaku může vést k řadě potíží nebo dokonce k vypadnutí zubu. Pokud hledáte účinnější způsob čištění zubů, zkuste začít používat elektrický zubní kartáček. Bylo prokázáno, že elektrické zubní kartáčky odstraňují více zubního plaku. Výzkum¹ ukazuje, že čištění elektrickým zubním kartáčkem snižuje riziko onemocnění dásní a vypadávání zubů.*

Elektrické zubní kartáčky mají technologie pro lepší odstraňování zubního plaku, čištění těžko přístupných míst a pokrývají větší počet oblastí.

Nejlepší zubní kartáček na bělení zubů

Pro zářivější úsměv vyzkoušejte elektrický zubní kartáček s BĚLICÍM REŽIMEM. Nasaďte na něj kartáčkovou hlavu na bělení zubů a použijte bělicí zubní pastu pro ještě zářivější úsměv.

Nejlepší zubní kartáček pro citlivé zuby

Cítíte bolest, kdykoliv kousnete do něčeho studeného? Nedělají vašim zubům dobře horké nápoje? Správná péče o zuby vám naštěstí může pomoci. Protože citlivost začíná u dásní, je důležité věnovat této oblasti pozornost a chránit dásně před podrážděním. Zkuste si čistit zuby zubním kartáčkem s měkkými vlákny nebo kartáčkovou hlavou pro šetrnější čištění, abyste omezili jakýkoliv nepříjemný pocit během čištění. Elektrický zubní kartáček nastavený na jemný režim zlepšuje výsledky čištění bez zbytečných nepříjemných pocitů.

Nejlepší zubní kartáček pro zdravé dásně

Vaše dásně jsou základem zdraví ústní dutiny. Udržování zdravých dásní pomáhá chránit ústní dutinu před zubními problémy. Nejlepší zubní kartáčky pro zdravé dásně odstraňují zubní plak a předcházejí vypadávání zubů.

Nejlepší zubní kartáček pro rovnátka

Rovnátka a další zubní aparáty mohou ztěžovat čištění všech oblastí. Naštěstí existují kartáčkové hlavy, které jsou odborně navrženy tak, aby čistily okolo rovnátek a drátků, dosahovaly do těžko přístupných míst a čistily tak zuby účinněji.

Nejlepší zubní kartáček pro děti

Dobré návyky péče o zuby se posílí, když děti začnou věnovat pozornost ústní hygieně už v raném věku. Zubní kartáčky vhodné pro děti mohou mít atraktivní barvy a motivy oblíbených filmových postaviček, což pomáhá motivovat k lepším návykům v ústní hygieně. Dětem starším 3 let můžete udělat čištění zábavnější pomocí elektrického zubního kartáčku. Kartáček můžete propojit s mobilní aplikací, takže z čištění se stane zábava a současně se děti naučí správné technice čištění.

Když pochopíte, které oblasti ústní dutiny vyžadují větší pozornost, můžete pak lépe určit, jaký typ zubního kartáčku zvolit. Pokud si nejste jistí, poraďte se při příští prohlídce se svým zubním lékařem a požádejte ho, aby vám doporučil zubní kartáček pro vaše osobní potřeby.

Zdroje: http://www.oralhealthplatform.edu/our-work/the-state-of-oral-health-in-europe/ [1] Pitchika V, Pink C, Völzke H, Welk A, Kocher T, Holtfreter B. Long-term impact of powered toothbrush on oral health: 11-year cohort study. J Clin Periodontol. 2019. doi: 10.1111/jcpe.13126

*v porovnání s manuálním zubním kartáčkem