Zápach Z Úst

Co způsobuje špatný dech?

Dívka si čistí zuby, aby zabránila špatnému dechu article banner
SDÍLEJTE

Špatným dechem, známém také jako halitóza, může trpět kdokoli. Díky dobrým návykům při čištění zubů však můžete mít dech svěží a dosáhnout příjemného pocitu. Sestavili jsme seznam příčin špatného dechu a kroků, které můžete provést, abyste si udrželi svěží dech – například nalezení zubní pasty, která bude pro vás ta nejlepší.

Příčiny:

Pokud jde o udržení svěžího dechu, je dobré začít u analýzy vaší péče o ústní dutinu.

Když vynecháme pravidelné čištění zubů a používání zubní nitě, zachytí se zbytky jídla mezi zuby, podél linie dásní a na jazyku, kde se vytvoří bakterie, které mohou vést k nepříjemnému zápachu.

Dalším viníkem je sucho v ústech. Chronické sucho v ústech zabraňuje tomu, aby zde sliny smývaly přebytečné bakterie plaku, což může přispívat ke špatnému dechu.

Špatný dech může samozřejmě také vytvářet jídlo, které si dopřáváte. Česnek, cibule a alkohol, to vše jsou typy potravin, které mohou dočasně ovlivnit vůni vašeho dechu.

A samozřejmě, kouření nebo žvýkání tabáku vám může okamžitě způsobit dlouhodobý špatný dech.

Zde je návod, jak si zachovat svěží dech:

Zuby si čistěte dvakrát denně. Zdá se to zřejmé, ale často na to zapomínáme nebo si je čistíme pouze jednou denně. Čištění zubů dvakrát denně, ráno a večer nebo po jídle, je pro udržení čistoty v ústech zásadní. Doporučujeme změnit druh zubní pasty, kterou používáte, vyzkoušet takovou, která obsahuje přísady, které bojují proti hromadění bakterií v ústech, aby se zabránilo hlavní příčině špatného dechu.

Dalším skvělým způsobem, jak vylepšit své čištění zubů, je používání lepšího zubního kartáčku. Například elektrické zubní kartáčky lépe dosáhnou na místa mezi zuby, kde mohou odstranit více plaku.

Pravidelně používejte zubní niť. Použití zubní nitě alespoň jednou denně pomáhá v odstraňování zachycených zbytků jídla a bakterie plaku z těsných míst a mezi zuby.

Vyplachujte si ústní vodou. Ústní voda může pomoci odstranit jakékoli zbytky jídla, které po sobě může zanechat samotné čištění, a zároveň poskytne vašemu dechu osvěžující pocit. Vybírejte si ústní vodu s antibakteriálními vlastnostmi, které hubí bakterie způsobující špatný dech.

Nezapomeňte navštěvovat svého zubního lékaře alespoň dvakrát ročně, aby vám provedl čištění a kontrolu.

Sečteno a podtrženo – špatný dech postihuje v určitém období většinu lidí. Nejlepší způsob, jak si udržet dech svěží? Zachovávat pravidelnou péči o ústní dutinu.

Zdroje:

https://www.oralb.co.uk/en-gb/product-collections/oral-b-gum-enamel-repair-and-protection

https://www.oralb.co.uk/en-gb/products/toothpaste-and-mouthwash/oral-b-gum-enamel-repair-mouthwash

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/bad-breath/symptoms-causes/syc-20350922