Každodenní používání dentální nitě pomáhá bojovat proti zápachu z úst
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Zubní nit proti zápachu z úst

Životu je nejlepší čelit s jistotou a odvahou, takže pokud trpíte chronickým zápachem z úst (známým také jako halitóza), máte o důvod víc denně používat dentální nit. Zvláště dentální nit může při předcházení zápachu z úst hrát klíčovou úlohu, protože pokud se používá správně, pomáhá odstraňovat zbytky jídla, které uvízly mezi zuby a okolo dásní - tedy na problematických místech, kam se některé zubní kartáčky nedostanou.

Když nebudete odstraňovat zbytky jídla, začnou se hromadit bakterie, které mohou způsobovat zápach z úst. Zápach z úst mohou samozřejmě také způsobovat některé potraviny, jako například česnek. Tento zápach přetrvá, dokud ho vaše tělo nezpracuje.

Příčinou zápachu z úst může být často také sucho v ústech (xerostomie). Sucho v ústech může vzniknout následkem vedlejších účinků některých léků, stresu nebo v důsledku přílišného dýchání ústy místo nosem.

Správná hygiena ústní dutiny je nejlepším způsobem, jak předcházet zápachu z úst, takže si každý den čistěte zuby, používejte dentální nit a pravidelně choďte na kontroly k zubnímu lékaři. V případě, že bude zápach z úst přetrvávat navzdory správné péči o ústní dutinu, požádejte o radu svého zubního a praktického lékaře - v některých případech může totiž signalizovat závažné onemocnění, jako například bronchitidu, diabetes nebo problémy s játry.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky

Zjistit více
Zubní nit Oral-B Super Floss

Zjistit více
Zubní nit Oral-B Ultra Floss