Seznamte se s typy zubního kazu
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Zubní kaz

Když nebudete soustavně pečovat o svou ústní dutinu, tj. nebudete si čistit zuby a nebudete používat dentální nit, nebudete ze zubů ani odstraňovat zubní plak a s největší pravděpodobností se vám vytvoří zubní kaz. Navštěvujte pravidelně zubního lékaře nebo dentálního hygienistu, kteří mohou zjistit jakékoli problémy, včetně zubních kazů nebo příznaků onemocnění dásní.

Všechny zubní kazy nejsou stejné. Váš zubní lékař vám může po vyšetření zubů dentálními přístroji říct o jaký typ zubního kazu se vašem případě jedná. Pro potvrzení místa nálezu zubního kazu může také použít rentgenové snímky.

Existují tři typy zubního kazu:

  • Zubní kaz u kořene zubu. Tento typ zubního kazu se nejčastěji vyskytuje u starší dospělé populace, která se častěji potýká s ustupujícími dásněmi. Kaz se vyskytuje na povrchu kořenů zubů.
  • Zubní kaz v trhlinách a prasklinách. Tento typ zubního kazu se vyskytuje na žvýkacích plochách zadních zubů. Lze mu předcházet správným čištěním zubů. Pokud však nebudete provádět hygienu ústní dutiny soustavně a pravidelně, může se tento typ zubního kazu rychle stát závažným.
  • Zubní kaz na hladkém povrchu zubu. Tento typ zubního kazu se vyskytuje na rovném povrchu zubů, když nedochází k odstraňování bakterií a hromadí se zubní plak. Jde o nejméně závažný typ, který lze léčit fluoridem. Je také užitečné vědět, že na tento typ zubního kazu může mít pozitivní dopad správné a pravidelné používání dentální nitě.

Pokud si myslíte, že se vám dělá zubní kaz, nevyhýbejte se čištění zubů. I když je čištění zubů a používání dentální nitě bolestivé, je důležité se citlivým místům nevyhýbat. Používejte zubní kartáček s měkkými vlákny, měkkou dentální nit, například Oral-B SATINfloss a teplou vodu.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více