Zubní hygiena
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Péče o ústní dutinu

Mezi důsledky nedostatečné hygieny ústní dutiny patří vše od zubního kazu po zánět dásní, periodontitidu a vypadávání zubů. Správná hygiena ústní dutiny, včetně správného a pravidelného čištění zubů, naštěstí může většině těchto problémů zabránit..

Pokud si nebudete každý den dobře čistit zuby, vystavujete se riziku vzniku zubního kazu. K prvním příznakům zubního kazu patří viditelné otvory v zubech, bolest při kousání a citlivost nebo bolest zubů. Pokud ze zubů neodstraníte uhlohydráty z jídla a nápojů, které zkonzumujete, poskytnete tak vlastně "palivo" bakteriím způsobujícím zubní kaz. Tyto bakterie mohou začít na zubech vytvářet zubní plak do 20 minut od konzumace, takže pokud si často dopřáváte svačinky, bude zřejmě vhodnější čistit si zuby častěji než jen dvakrát denně. Je pravda, že bakterie se v ústech vyskytují téměř neustále. Časté čištění zubů - a omezení sladkých jídel - však může přispět k prevenci zubního kazu. Čištění zubů také pomáhá zabránit tomu, aby se z bakterií způsobujících zubní kaz vyvinul zánět nebo onemocnění dásní.

Doporučovaný postup při každodenní hygieně ústní dutiny.

Udržujte zuby v čistotě a bez kazů tím, že budete dodržovat pravidelný postup při každodenní hygieně ústní dutiny, tj. čistit si zuby dvakrát denně za použití zubního kartáčku a denně dentální nití. Choďte k zubnímu lékaři a dentální hygienistce minimálně jednou za rok a nechte si odborně vyčistit zuby. Zároveň tak lze zajistit jakýkoliv problém, dříve než se vyvinou v problémy závažné. Zubní lékař nebo dentální hygienistka vám doporučí také konkrétní typ zubního kartáčku, dentální nitě nebo ústní vody, abyste měli co největší užitek z každodenní hygieny ústní dutiny.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více