Seznamte se s třemi příčinami zánětu dásní
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Záněty dásní

Existují také další příčiny zánětu dásní. I když si každý den čistíte zuby a používáte dentální nit, mějte tyto faktory při hygieně ústní dutiny na paměti:


• Léky:
Vedlejším účinkem řady léků na předpis, i volně prodejných léků je snížení množství slin, které se přirozeně vyskytují v ústech. Sliny pomáhají udržovat zuby v čistotě tím, že omezují rozmnožování bakterií. To znamená, že čím méně slin máte, tím větší bude riziko vzniku zánětu dásní. Řada běžných léků, včetně antidepresiv a léků na nachlazení, může množství slin v ústech snižovat. Proto si vždy přečtěte seznam vedlejších účinků a pokud daný vedlejší účinek objevíte, věnujte zvláštní pozornost dásním.

• Infekce:
Některé druhy virových nebo plísňových infekcí mohou způsobit onemocnění dásní. Příkladem za všechny jsou afty - kvasinková infekce dutiny ústní. Ta vzniká, když se druh plísně, která se běžně v ústech vyskytuje, vymkne kontrole a vytvoří léze, které pak mohou infikovat jazyk a dásně. Také infekce, vyvolaná virem herpes, může způsobit onemocnění dásní.

• Strava:
Pokud držíte nějakou módní dietu nebo vaše strava trpí vážným nedostatkem vápníku a vitamínů B a C, může vám hrozit zvýšené riziko vzniku onemocnění dásní.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více