Zánět dásní - příznaky a léčba
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Zánět dásní příznaky

Jednoduše řečeno - prevence je nejlepší léčbou periodontitidy. Abyste zachytili tyto problémy ještě předtím, než se vyvinou v závažné onemocnění, je dobré zvyknout si na každodenní kontrolu svých úst jako na součást celkové pravidelné hygieny ústní dutiny. Sledujte změny barvy nebo vzhledu zubů, dásní, jazyka a tkáně dásní.

Řada lidí s lehčím onemocněním dásní nemá žádné příznaky. Pokud si však na svých ústech nebo na zubech všimnete něčeho zvláštního, určitě o tom informujte svého zubního lékaře. K možným příznakům periodontitidy patří citlivost zubů, bolest při žvýkání, zarudlé nebo krvácivé dásně a zápach z úst. V případě, že opravdu periodontitidu opravdu máte, bude se léčba lišit v závislosti na závažnosti infekce. Léčba vážné periodontitidy může zahrnovat proceduru hloubkového čištění, tzv. seškrabování zubního kamene a srovnávání kořenů zubů. Dentální hygienista nebo zubní lékař odstraní zubní kámen nad i pod linií dásní a vyhladí drsná místa u kořenů zubů, kde se často hromadí bakterie, způsobující zubní plak.

V oblasti pravidelné domácí hygieny ústní dutiny dodržujte pokyny dentální hygienistky nebo zubního lékaře, aby byla léčba periodontitidy co nejúčinnější. To znamená čistit si zuby zubním kartáčkem dvakrát denně a dentální nití jednou denně plus pravidelné návštěvy zubního lékaře za účelem kontroly a profesionálního čištění. Máte-li s dodržováním pravidelné každodenní hygieny ústní dutiny potíže, požádejte dentální hygienistku nebo zubního lékaře, aby vám doporučil/-a výrobky, které vám hygienu ústní dutiny usnadní, jako jsou například akumulátorové zubní kartáčky nebo předem odměřené dentální nitě.

Nepřestávejte denně kontrolovat svá ústa a hledat jakékoliv příznaky znovu se opakující infekce.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více