Zánět dásní léčba
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Zánět dásní léčba

Zánět dásní je nejranější formou onemocnění dásní nebo periodontitidy. Pokud si ho nebudete všímat, protože jeho příznaky nepoznáte nebo se budete bát vyhledat pomoc zubního lékaře, váš stav se pravděpodobně zhorší. Neošetřený zánět dásní se může vyvinout v periodontitidu, což je závažná forma onemocnění dásní. Periodontitida je vážná sama o sobě, ale údaje z několika klinických studií ukazují, že navíc zvyšuje riziko mozkové mrtvice nebo infarktu myokardu. Jiné studie sice stejnou souvztažnost nenaznačují, ale je to další příklad toho, jak zdraví ústní dutiny odráží celkové zdraví.

Pokud se u vás vyvine periodontitida, mohou být vaše dásně natolik infikovány, že nebude stačit jedno profesionální vyčištění. Budete zřejmě muset navštívit periodontistu se zkušenostmi s léčením onemocnění dásní. Pokud vám dásně od zubů ustoupily do vzdálenosti 5 mm, poradí si periodontista nebo dentální hygienista s potížemi zpravidla kombinací odstranění zubního kamene (seškrábe zubní kámen a plak) a srovnáním zubních kořenů (vyhladí povrch kořenů, aby se zde znovu nevytvářel zubní kámen). Pokud vám však zuby ustoupily od dásní o více než 5 mm, bude zřejmě nezbytný chirurgický zákrok.

Bez ohledu na způsob ošetření vašich nemocných dásní je důležité, abyste dodržovali každodenní pravidelnou péči o ústní dutinu, tj. abyste si čistili zuby minimálně dvakrát denně a používali dentální nit alespoň jednou denně nebo více podle pokynů, které dostanete od vašeho zubního lékaře nebo periodontisty.

Potřebujete ještě další důvod proč předcházet onemocnění dásní? Těhotenství. Studie prokázaly, že těhotným ženám s periodontitidou se s větší pravděpodobností rodí děti předčasně v porovnání s ženami, které mají dásně zdravé.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky

Zjistit více
Zubní nit Oral-B SATINtape Floss

Zjistit více
Zubní nit Oral-B Essential Floss