Vyberte si správnou ústní vodu
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Vyberte si správnou ústní vodu

Pokud chcete v rámci své každodenní péče o ústní dutinu používat i ústní vodu nebo výplach, je důležité si uvědomit, jaké účinky mohou mít. Některé osvěží dech, jiné díky fluoridu působí preventivně proti zubnímu kazu a další obsahují složky, které ničí bakterie, a pomáhají tak předcházet hromadění zubního plaku.

Můžete si vybrat z řady možností. Ta správná ústní voda pro vás bude ta, která nejlépe splní vaše hygienické potřeby a pomůže zachovat zdraví vaší ústní dutiny, zubů a dásní. Důležitou roli při rozhodování, kterou ústní vodu chcete používat, může také hrát preferovaná chuť. S výběrem správné ústní vody vám pomohou následující body:

• Alkohol - ano či ne?

Alkohol tvoří součást mnoha ústních vod a výplachů, což může být problém při záměrném spolknutí většího množství. Pokud chcete koupit jeden typ ústní vody nebo výplachu pro celou rodinu, a ve vaší rodině jsou děti, bude zřejmě lepší vybírat z produktů bez alkoholu. Také vyléčení alkoholici se ústním vodám s alkoholem kvůli možným problémům vyhýbají.

• Citlivost.

Některé uživatele přísady v ústních vodách dráždí, a to zejména ty, kteří mají citlivé dásně. I lidé, kteří si zpravidla na citlivé dásně nestěžují, mohou zjistit, že jsou krátkodobě citlivější po dentálním zákroku. Máte-li citlivá ústa, uvažujte o ústní vodě bez alkoholu nebo přírodní ústní vodě. Přírodní ústní vody často obsahují přísady, jako jsou aloe vera a heřmánek, které mají zklidňující účinek.

• Zubní plak pod kontrolou.

Pokud chcete ústní vodu, která nejenom pomáhá odstraňovat zápach z úst, ale také působí preventivně proti hromadění zubního plaku na zubech, hledejte takovou, která obsahuje přísady proti zubnímu plaku.

Pokud si nebudete jistí, která ústní voda by vaše potřeby v péči o ústní dutinu splňovala, požádejte o radu vašeho zubního lékaře nebo dentální hygienistku.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky

Zjistit více
Elektrický zubní kartáček Oral-B 3D White Clean

Zjistit více
Zubní nit Oral-B Ultra Floss