Strava a péče o zuby
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Strava a péče o zuby

Pestrá a výživná strava je dobrá pro celkové zdraví organismu, včetně ústní dutiny. Na vývin zdravých zubů mají blahodárný vliv zejména některé vitamíny - konkrétně vápník a vitamín C. Určitě tedy do stravy zařaďte potraviny, které jsou na tyto živiny bohaté. Vápník prokazatelně pomáhá při růstu silných a zdravých zubů, vitamín C je zase účinný antioxidant, takže hraje také důležitou roli v kolagenové syntéze, díky níž vám pomůže udržet si zdravé dásně.

Vápník:

dobrým zdrojem vápníku jsou mléčné výrobky, včetně mléka, jogurtů a sýrů. Řada lékařů doporučuje většině dospělých 1.200 mg až 1.500 mg vápníku denně. Je proto dobré zvážit užívání potravinového doplňku s vápníkem, zejména pokud mléčné výrobky nepředstavují pravidelnou součást vaší stravy. Také se pokuste přejít na jogurty s nízkým obsahem cukru nebo zcela bez obsahu cukru, protože cukr (a bakterie) mohou podporovat vznik zubního kazu.

Vitamín C:

vynikajícím zdrojem vitamínu C je řada ovoce a zeleniny, např. bobulové ovoce, pomeranče a meloun, dále také zelená zelenina, včetně brokolice a špenátu.

Kromě správného stravování je samozřejmě důležité soustavně dodržovat každodenní pravidelnou péči o ústní dutinu, tj. dvakrát denně si čistit zuby a jednou denně používat dentální nit, což podpoří zdraví vaší ústní dutiny. A určitě pravidelně navštěvujte zubního lékaře, kterého se v případě dotazů zeptejte, jak by mohla vaše strava zdraví vaší ústní dutiny ovlivnit.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více