Správné čištění zubů s rovnátky
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Správné čištění zubů s rovnátky

Pokud podstoupíte ortodontický zákrok, měli byste ortodontistu navštěvovat přibližně jednou měsíčně. Ortodontista zkontroluje stav vašich zubních rovnátek a ostatních pomůcek, aby se přesvědčil/-a, že vyvíjejí stejnoměrný tlak na zuby a zajišťují účinek, který se od nich očekává.

Pravidelné návštěvy jsou také důležité pro zjištění případných problémů. Máte-li potíže s udržením čistoty zubů, může vám váš zubní lékař/ortodontista ukázat správnou techniku čištění zubů s rovnátky zubním kartáčkem i pomocí dentální nitě. Pokud nosíte rovnátka, doporučuje řada zubních lékařů/ortodontistů čištění zubů po každém hlavním jídle nebo svačině. Někteří zubní lékaři doporučují také používat ústní vodu s fluoridem jako pomoc při zamezování hromadění zubního plaku v místech, kam se zubním kartáčkem jen obtížně dostanete.

Při čištění zubů s rovnátky postupujte ve dvou krocích - čistěte zuby seshora dolů a poté zezdola nahoru - uvolní se tak veškeré částečky a zbytky jídla, které mohly v zámečcích rovnátek uvíznout. Můžete také použít kartáček, speciálně určený k čištění mezi zámečky zubních rovnátek. Při čištění dentální nití používejte nit se zpevněným koncem. Opatrně ji provlékejte pod hlavním drátkem (tzv. obloukový drátek) mezi zuby a šetrně vyčistěte mezizubní prostor. Netlačte přitom na obloukový drátek. Pokud se vám o tom váš ortodontista nezmínil, pamatujte, že čištění zubů s rovnátky vám bude trvat pravděpodobně třikrát déle než čištění zubů bez rovnátek, takže podle toho plánujte svůj čas.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více