Správné čištění zubů
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Správné čištění zubů

Čištění zubů zubním kartáčkem a používání dentální nitě tvoří základ správné péče o ústní dutinu. U obou činností je důležitá správná technika. Pokud budete používat správnou techniku, čistit si zuby dvakrát denně a používat dentální nit jednou denně, zlepšíte z dlouhodobého hlediska zdraví své ústní dutiny.

I když si čistíte zuby a používáte dentální nit už od dětství, je možné, že jste si za ta léta vytvořili některé špatné návyky - například příliš silně na zubní kartáček tlačíte, vynecháváte zadní zuby a zapomínáte použít dentální nit.

Při čištění zubů a používání dentální nitě mějte na paměti následující postupy:

  • Držte zubní kartáček v úhlu 45° k linii dásní.
  • Při čištění zubů pohybujte zubním kartáčkem šetrně zezadu dopředu a postupujte od předních, přes zadní zuby až ke žvýkacím ploškám zubů. Podél linie dásní příliš netlačte, mohlo by dojít k podráždění dásní.
  • Nezapomínejte si čistit (i dentální nití) zadní stranu dolních předních zubů. Abyste se do tohoto prostoru dostali, používejte vlákna na špičce zubního kartáčku. Pokud bude pro vás obtížné se do tohoto prostoru s běžnou dentální nití dostat, vyzkoušejte dentální nit v držáku nebo jednorázovou dentální nit.

Dalším prvkem kompletní péče o ústní dutinu je čištění jazyka. Osvěžíte tak svůj dech a odstraníte ještě více bakterií, které způsobují zubní kaz. A pokud vám hrozí riziko hromadění zubního plaku nebo onemocnění dásní, zvažte jako doplněk vaší pravidelné ústní hygieny antiseptickou ústní vodu.