Preventivní prohlídka u zubaře
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Preventivní prohlídka u zubaře

Většina lidí o zdraví své ústní dutiny pečuje a chodí na pravidelné prohlídky k zubnímu lékaři. Zubní lékař se zaměřuje na péči o celá ústa, včetně čištění zubů a předcházení zubním kazům, prověřuje stav vašich zubů a dásní, jestli nevykazují příznaky nějakých problémů nebo infekce. Může také poskytovat diagnostické služby - například rentgenové snímky, které jsou nutné při přípravě na speciální zákroky, jako jsou například ortodontické procedury, zubní implantáty nebo chirurgické výkony, při nichž se odstraňují retinované zuby moudrosti.

Zubní lékaři často provádějí rutinní zákroky, jako je například plombování zubních kazů, zubní lékař nebo dentální hygienista zajišťuje také čištění zubů nebo odstraňování zubního kamene. Zubní lékař je zároveň vyškolený k tomu, aby odhalil rané příznaky onemocnění dásní, rakoviny ústní dutiny nebo poruchy temporomandibulárního kloubu. Zubní lékař může spolupracovat se specialisty, jako jsou například ortodontisté, pokud budete potřebovat zubní rovnátka, nebo endodontisté, pokud budete potřebovat ošetření kořenových kanálků.

Kromě toho poskytují pacientům pomoc a radu při prevenci zdraví, tj. jak nejlépe dodržovat pravidelnou každodenní hygienu ústní dutiny (čištění zubů dvakrát denně a používání dentální nitě jednou denně).

Zubní lékaři mohou navíc poskytovat řadu estetických zákroků, jako je například bělení, fasetování a bonding. Estetická stomatologie není v současnosti uznávaným specializovaným oborem, ale zubní lékaři si mohou doplnit vzdělání, aby mohli provádět estetické procedury, jako je například bonding a bělení zubů, tvarování zubní skloviny a fasetování. Máte-li zájem o estetický zákrok, promluvte si o tom nejdříve se zubním lékařem. Poradí vám a v případě potřeby vás odkáže na specialistu.