Prevence zubního kazu
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Prevence zubního kazu

Zubní kazy představují nejčastější dentální problém, nicméně v rané formě jim lze snadno předcházet, pokud si budete každý den správně čistit zuby a používat dentální nit.
A to není vše. Jisté faktory mohou riziko vzniku zubního kazu ještě zvýšit. Nejrizikovějším faktorem je, když si nebudete každý den čistit zuby a nebudete používat dentální nit, protože tím pádem si ani nebudete odstraňovat ze zubů plak. Důležité je však mít na paměti i další rizikové faktory:

  • Specifické potraviny a nápoje. Potraviny, které se lepí na zuby, budou s největší pravděpodobností podporovat vznik zubního kazu. Vznik plaku podporují nejvíce veškeré cukry a většina vařených škrobových jídel. Do této skupiny potravin patří mléko, med, hrozinky, tvrdé bonbony, suché cereálie a chléb.
  • Časté svačení. Při některých dietách se doporučuje jíst malé porce několikrát denně, což pomáhá snížit hmotnost nebo hmotnost udržet nízkou. Mějte však na paměti, že pokud často svačíte, přičemž je jedno, o jaký druh potravin jde, mají kyseliny v potravinách více času poškodit vaše zuby. Tady je jedna rada: čištěním zubů po každém jídle nejenom odstraníte zubní plak, ale také vám to pomůže dodržovat dietu - když budete mít v ústech větší pocit čistoty, budete pravděpodobně méně svačit.
  • Voda z vodovodního kohoutku místo balené vody. Řada lidí se obává kvality vody z vodovodního kohoutku, ale voda z veřejného vodovodu obsahuje fluorid, který podporuje zdraví ústní dutiny tím, že napomáhá chránit zubní sklovinu před hromaděním zubního plaku. Prověřte etikety na balené vodě - do některých vod se přidává fluorid. A pokud máte děti, zeptejte se vašeho zubního lékaře na vhodné množství fluoridu, které by měly dostávat, aby byl pod kontrolou jejich zubní plak a chránilo se zdraví jejich ústní dutiny.
  • Ustupující dásně. V případě, že máte ustupující dásně, může se zubní plak tvořit u kořenů zubů.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
test
Koupit nyní
Zjistit více