Jak si správně čistit zuby?
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Jak si správně čistit zuby

Akumulátorový zubní kartáček (také známý jako "elektrický") vám pomůže udělat více pro zdraví svých zubů a dásní. Řada akumulátorových zubních kartáčků Oral-B používá oscilačně-rotační technologii, čímž zajišťuje lepší výsledky hygieny ústní dutiny než běžné manuální zubní kartáčky. Průběh čištění se velmi liší od čištění běžným manuálním zubním kartáčkem. Akumulátorový kartáček totiž zajišťuje pohyb, zatímco vy jej pouze vedete. Z tohoto důvodu připadá některým lidem čištění akumulátorovým zubním kartáčkem snadnější, jakmile si jeho správné používání osvojí. Stačí si jen pamatovat, že klíčem ke správnému čištění akumulátorovým zubním kartáčkem je vést kartáčkovou hlavu do všech částí úst.

Než začnete

Předtím než si začnete čistit zuby, zeptejte se svého zubního lékaře, jakou techniku čištění doporučuje. Užitečné je také podívat se do návodu, který je součástí balení akumulátorového zubního kartáčku.

Pro začátek naneste na kartáčkovou hlavu fluoridovou zubní pastu (nezapomeňte kartáčkovou hlavu vždy po třech měsících vyměnit za novou).

Dvě minuty, dvakrát denně Chcete-li si zuby čistit správně, musíte čištěním strávit nejméně dvě minuty a používat přitom doporučovanou techniku. To znamená čistit si každý kvadrant úst (horní vpravo, horní vlevo, dolní vpravo a dolní vlevo) 30 sekund každé ráno a večer. Většina akumulátorových zubních kartáčků má zabudovaný 2-minutový časovač, některé mají profesionální časovač, který vás upozorní na uplynutí 30 sekund u každého kvadrantu úst, abyste dodrželi požadovanou dobu čistění.

Manipulace akumulátorovým zubním kartáčkem

Při používání akumulátorového zubního kartáčku není třeba příliš na něj tlačit nebo zuby drhnout. Kartáček stačí jednoduše vést a nechat celé čištění na něm. Některé akumulátorové zubní kartáčky, jako je například Oral-B Triumph s displejem SmartGuide, mají senzor tlaku, který vás upozorní, že na kartáček vyvíjíte přílišný tlak.

Krok 1: Ujistěte se, že je zubní kartáček nabitý. Řada akumulátorových zubních kartáčků má indikátor nabití, takže stav nabití uvidíte.

Krok 2: Začněte s vnějšími ploškami zubů. Veďte kartáčkovou hlavu pomalu od jednoho zubu k druhému. Než se posunete k dalšímu zubu, kartáčkovou hlavu u každého zubu vždy na několik sekund zastavte. Kopírujte každou plochu zubu a linie dásní.

Krok 3: Zopakujte krok 2 i na vnitřních ploškách zubů.

Krok 4: Zopakujte krok 2 na žvýkacích ploškách zubů i za zadními zuby.

Krok 5: Přejeďte kartáčkovou hlavou podél linie dásní a nad dásněmi. Na dásně netlačte, ani je nedrhněte.

Krok 6: Pohybem zezadu dopředu zkuste kartáčkovou hlavou lehce očistit jazyk a patro, abyste osvěžili svůj dech.

Nyní jste se naučili správné technice čištění zubů. S trochou disciplíny při jejím každodenním dodržování získáte pocit, že jde o vaši druhou přirozenost. Než se nadějete, zjistíte, že si zuby čistíte s jistotou klinicky ověřené technologie akumulátorového zubního kartáčku.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více