Jak si čistit zuby?
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Jak si čistit zuby

Naučit se správně si čistit zuby je první krok k tomu, jak si udržet zdravé zuby a dásně. Správné čištění zubů navíc minimalizuje riziko vzniku zubního kazu nebo onemocnění dásní, což jsou hlavní příčiny vypadávání zubů.

Než začnete

I když existuje několik způsobů, jak si čistit zuby manuálním zubním kartáčkem, vždy se zeptejte na doporučení svého zubního lékaře a řiďte se jeho radami. Pro začátek použijte fluoridovou zubní pastu a kartáček s měkkými vlákny. A nezapomínejte si zubní kartáček vždy po třech měsících vyměnit za nový.

Dvě minuty, dvakrát denně

Chcete-li si zuby čistit správně, musíte čištěním strávit nejméně dvě minuty a používat přitom doporučovanou techniku. To znamená čistit si každý kvadrant úst (horní vpravo, horní vlevo, dolní vpravo a dolní vlevo) 30 sekund každé ráno a večer. Protože většina manuálních zubních kartáčků nemá zabudovaný 2-minutový časovač, je praktické mít po ruce hodiny a sledovat, že si čistíte zuby dostatečně dlouho.

Manipulace zubním kartáčkem

Způsob držení zubního kartáčku, záleží na tom, kterou část zubu čistíte.

Krok 1: Začněte vnějšími a vnitřními plochami. Čistěte pod úhlem 45° krátkými tahy o rozsahu délky poloviny zubu a postupujte proti linii dásní. Nezapomeňte dosáhnout až na zadní zuby.

Krok 2: Přesuňte se na žvýkací plochy. Držte kartáček naplocho a postupujte podél těchto ploch pohyby kartáčkem dozadu a dopředu.

Krok 3: Jakmile se dostanete k vnitřním plochám předních zubů, kartáček nakloňte svisle a jeho špičkou provádějte jemné tahy směrem nahoru a dolů.

Krok 4: Nezapomeňte zuby čistit šetrně podél linie dásní.

Krok 5: Pohybem dozadu a dopředu si vyčistěte jazyk, abyste odstranili zbytky jídla a bakterie, způsobující zápach, a osvěžili tak svůj dech.

Krok 6: Pro mimořádně osvěžující pocit si zkuste šetrně vyčistit patro úst.

Nyní jste se naučili správnou techniku čištění zubů. S trochu disciplíny při jejím každodenním dodržování získáte pocit, že jde o vaši druhou přirozenost. Je to jedna z nejjednodušších věcí, kterou můžete pro zdraví svých zubů a dásní udělat.