Jak se zbavit zápachu z úst?
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Jak se zbavit zápachu z úst

Pokud trpíte chronickým silným zápachem z úst, který se také nazývá halitóza, je důležité zjistit příčinu, aby bylo možné stanovit účinnou léčbu. Halitóza má mnoho příčin. Patří mezi ně např.:

  • Sucho v ústech. Pokud máte extrémně sucho v ústech, nemáte dostatek slin na spláchnutí přebytečných zbytků jídla a bakterií, které mohou způsobovat nepříjemný zápach, jakmile se začnou hromadit na zubech.

  • Infekce. Zápach z úst, který se zdá být bez příčiny, může signalizovat infekci někde jinde v těle. Trpíte-li chronickým zápachem z úst a váš zubní lékař vyloučí problémy v ústní dutině, požádejte o vyšetření svého praktického lékaře. Zápach z úst může být příznakem řady onemocnění, včetně infekce dýchacího ústrojí, chronické sinusitidy nebo bronchitidy, diabetu či problémů s játry a ledvinami. Proto je důležité, abyste takový problém nepřecházeli.
    Nejlepším způsobem, jak zlepšit zápach z úst, je dodržovat důkladnou každodenní hygienu ústní dutiny, včetně čištění zubů kartáčkem dvakrát denně a dentální nití jednou denně, aby se odstranily zbytky jídla a bakterie, které mohou zápach z úst způsobovat. Ústní vody zlepšují zápach z úst pouze krátkodobě. Pokud máte chronický problém, zubní lékař vám může doporučit antimikrobiální ústní vodu, která pomáhá udržet bakterie pod kontrolou.

  • Kouření. Pokud kouříte, přestaňte. Zápach z úst může mít také jiné příčiny, nicméně kouření je jeho zárukou. Až budete připraveni s kouřením přestat, požádejte o radu a pomoc svého praktického nebo zubního lékaře.

  • Co jíte nebo nejíte. Některé potraviny, jako například česnek, k zápachu z úst přispívají, ale pouze dočasně. Jakmile se dostanou do krevního řečiště, zápach se vylučuje dechem tak dlouho, dokud tělo takovou potravinu nezpracuje. Žádná rychlá pomoc tu tedy neexistuje.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více