Aby se děti cítily při péči o ústní dutinu dobře
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Dětský zubní lékař

Péče o ústní dutinu hraje v oblasti zdraví a vzhledu důležitou roli v dětství i v průběhu celého života. Preventivní stomatologie je v současné době na velmi vysoké úrovni. Naše děti se mohou těšit, že si perleťově bílé a zářivé zuby zachovají po celý život. Dnes už také víme, jak z péče o ústní dutinu vyloučit strach a bolest, takže by děti neměly mít žádný důvod k obavám, když přijde čas na pravidelnou půlroční návštěvu zubního lékaře. Tady je několik věcí, které můžete udělat, abyste zajistili, že se vašemu dítěti dostane správné péče a že si vytvoří návyky, s nimiž bude jeho úsměv zářivý celý jeho život.

Vyberte si zubního lékaře, který to s dětmi umí. Existují dětští zubní lékaři, kteří mají speciální školení pro práci s dětmi a zajímají se o dětskou dentální problematiku. Pokud nemáte žádného takového ve svém okolí, najděte si zubního lékaře, jehož čekárna, přístup personálu a komunikace s dětmi napovídají, že by to pro vaše dítě mohlo být příjemné. Nebudete-li vědět, kde začít, požádejte o pomoc svého poskytovatele zdravotní péče.

Návštěva s předstihem. Přiveďte dítě k zubnímu lékaři s časovým předstihem, aby mělo možnost seznámit se s prostředím. Vychované 3leté dítě s sebou také můžete vzít na vaši vlastní prohlídku, aby si na návštěvy u zubního lékaře zvyklo.

Ověřte si svůj vlastní postoj k zubnímu lékaři. Řada rodičů si z návštěv u zubního lékaře odnesla nějaké špatné zážitky. Někdy z nich mohou tyto negativní zkušenosti vyzařovat, aniž by o tom věděli. Dítě by měl k zubnímu lékaři doprovázet ten rodič, který má pozitivnější přístup.

Starejte se o mléčné zuby. I když vašemu dítěti mléčné zuby jednou vypadnou, náležitá péče a ošetření, včetně výplní, plomb a extrakce odumřelých zubů, zajistí, aby se čelisti a zuby pod nimi vyvíjely dobře a zůstaly zdravé. Připravte se na doporučení, která za vašeho mládí běžná nebyla. Nezapomeňte se také zubního lékaře zeptat na fluoridové ústní vody, které pomohou lépe chránit dětské zuby před zubním kazem.

Zaveďte každodenní rutinu.

Návštěvy zubního lékaře nejsou tím jediným důležitým. Klíčem k úspěchu je dodržování každodenní správné péče o ústní dutinu doma. Tady je několik věcí, které můžete pro udržení správné hygieny ústní dutiny dělat, než zase půjdete příště k zubnímu lékaři:

  • Naučte děti, aby si čistily zuby dvakrát denně. Vhodná doba na čištění zubů je po snídani a před spaním. U dětí mladších sedmi let dohlížejte na čištění zubů alespoň večer.
  • Používejte zubní kartáček s měkkými vlákny. Tvrdá vlákna mohou poranit dásně. Zubní kartáček vyměňujte každé tři měsíce za nový nebo dříve, pokud se opotřebí.
  • Dejte do koupelny stopky a nastavte je alespoň na dvě minuty. Podle doporučení zubních lékařů by mělo čištění zubů trvat dvě minuty, a děti mají často potíže tento čas dodržet.
  • Ujistěte se, že vaše dítě dostává nějaký fluorid. Fluorid obsahují ústní vody, zubní pasty, doplňky stravy anebo se nachází ve fluorizované pitné vodě z vodovodního kohoutku.
  • Vyhýbejte se lepivým a sladkým jídlům a nápojům. Mohou způsobit zubní kaz/y.

Se správnou péčí o ústní dutinu doma i v ordinaci zubního lékaře a také s náležitým množstvím fluoridu může vaše dítě vstoupit do dospělosti se zdravým úsměvem.