Dětská ústní voda
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Dětská ústní voda

Starší děti a teenageři mohou projevit zájem o ústní vodu jako o prostředek osvěžení dechu. Přitom také mohou využít výhody ústních vod s obsahem fluoridu. Vhodnými adepty na používání ústní vody s fluoridem jsou zejména starší děti, které nosí rovnátka. Ústní voda jim může pomoci ochránit zuby před bakteriemi plaku, které produkují kyseliny a mohou se hromadit pod zubními rovnátky.

Obecně však platí, že ústní vodu by neměly používat malé děti, protože nejsou schopné zabránit polykání tekutiny. Děti ve věku mezi 6 a 12 lety by měly ústní vodu používat pouze pod dohledem dospělé osoby. A děti mladší 6 let by neměly vůbec používat ústní vodu s obsahem fluoridu - pokud se fluoridu vystaví jejich ještě ne zcela vyvinuté zuby, může to vést k fluoróze (otrava fluoridy), což je sice neškodná, zato ale velmi neestetická záležitost, která zanechává na zubech skvrny.

Rodiče, kteří mají obavu z obsahu alkoholu v ústních vodách, mohou najít celou řadu výrobků bez obsahu alkoholu. Tyto vody jsou přitom při osvěžování dechu stejně účinné. A také existují ústní vody s obsahem fluoridu a bez obsahu alkoholu. Obáváte se chemických látek? Nezáleží na tom, který druh ústní vody vaše dítě používá, nezapomeňte mu připomínat, že ústní voda, a to i ta s obsahem fluoridu, nenahrazuje pravidelné čištění zubů dvakrát denně a používání dentální nitě jednou denně.