Co pomáhá na bolest zubů?
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Co pomáhá na bolest zubů

Pravděpodobně už jste někdy bolest zubů zažili, ať už po vypadnutí zubu, při prořezávání zubu moudrosti nebo kvůli citlivosti, když jste se měli ledovou zmrzlinu nebo se zakousli do horké brambory. Bolest zubů však může být i prvním příznakem zubního kazu. Pokud vás zuby bolí nepřetržitě více než jeden nebo dva dny, navštivte zubního lékaře. Zřejmě bude nutné provést nějaký stomatologický zákrok. I u dětí způsobuje zubní kaz bolest, takže i tady platí stejná pravidla. V případě, že si bude vaše dítě stěžovat na nepřetržitou bolest zubů, navštivte zubního lékaře co nejdříve. K zubnímu lékaři se také okamžitě vypravte, pokud bude vaše bolest (nebo vašeho dítěte) zubů doprovázet horečka nebo se vám bude obtížně dýchat či polykat.

Existuje několik opatření proti bolesti zubů, které lze udělat ještě předtím, než do ordinace zubního lékaře dorazíte.

  • Pečlivě si čistěte zuby pomocí dentální nitě, abyste odstranili veškeré zbytky jídla zaklíněné mezi zuby nebo podél linie dásní, které by mohly působit bolest. Pokud bolí zuby vaše dítě, s důkladným vyčištěním dentální nití mu pomozte.
  • Důkladně si vypláchněte ústa teplou vodou, kterou pak vyplivněte. Tím se také mohou odplavit zbytky jídla, které by mohly působit bolest.
  • Zkuste nějaký volně prodejný lék na utišení bolesti.
  • Zkuste nějaký volně prodejný lék s benzokainem na utišení bolesti, který se podává lokálně a můžete jej aplikovat přímo na postižené místo. Aspirin nebo jiné léky proti bolesti však nedávejte přímo na dáseň ani na zub - bude to pálit.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky

Zjistit více
Zubní nit Oral-B Super Floss

Zjistit více
Zubní kartáček Oral-B Denture Brush