Přijďte na kloub bolesti zubů
oral-b products
ovelay
oral-b products
headerfirst headersecond headersecond
   
Arrow Left Zpět do vyhledavače
   
oral-b products
buynowheaderfirst buynowheadersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
oral-b products
headerfirst headersecond
Bolest zubů

Bolest zubů má řadu příčin - od onemocnění dásní až po křeče žvýkacího svalstva. Může ji způsobovat také citlivost kořenů zubů.

Kořen zubu představuje dvě dolní třetiny zubu a bývá zpravidla zapuštěn v čelisti. Když však onemocní dásně, mohou bakterie, které onemocnění způsobují, také rozpustit kost okolo kořene zubu. V důsledku narušení kosti a ustupujících dásní se více odhalí kořen zubu. Ten je bez ochrany často citlivý na horké a studené jídlo a kyselé potraviny. V některých případech může být citlivost tak vážná, že se budete příliš horkým, studeným nebo kyselým jídlům raději vyhýbat.

V případě, že odhalení kořene není vážné, zkuste používat speciální zubní pastu pro citlivé zuby, která obsahuje fluorid a další minerální látky. Přidaný fluorid a minerály pomohou odhalený kořen posílit, aby nebyl tak citlivý.

Nejlepším způsobem, jak zvládnout citlivost kořenů zubů a předcházet onemocnění dásní, je soustavná každodenní hygiena ústní dutiny - čištění zubů dvakrát denně a používání dentální nitě jednou denně. Vyzkoušejte zubní kartáček s měkkými vlákny, abyste si nepodráždili dásně. To totiž může zvýšit riziko odhalení kořenů zubů a následné citlivosti.

oral-b products
buynowheaderfirst
Články, které pro vás mohou být užitečné

oral-b products
buynowheaderfirst
Doporučované výrobky
Koupit nyní
Zjistit více
Koupit nyní
Zjistit více